Sun, 02 August 2020, 9:00 pm
W
D
W
L
W
D
W
L
W
W
W
W
L
W
L
L
D
W
L
W
L
W
W
W
W
D
L
W
W
L

Salgueiro

Live stats

Santa Cruz

48 Ball Possession 52
7 Total Shots 13
2 Ongoal Shots 3
1 Blocked Shots 5
5 Offgoal Shots 10
77 Total Attacks 78
39 Dangerous Attacks 43
4 Corners 4
27 Fouls Commited 24
2 Offsides 2
0 Red Cards 0
4 Yellow Cards 1
3 Substitute 4
2 Saves 1
76 Ball safe 88
1 Goals 1
0 Penalties 0
1 Injuries 2

Goal predictions

Yes Both team to score No
46.199%
53.801%
Under Total goals 2.5 Over
60.208%
39.79%
Under Total goals 3.5 Over
80.397%
19.602%
Under Home team goals 0.5 Over
31.763%
68.235%
Under Home team goals 1.5 Over
68.192%
31.807%
Under Away team goals 0.5 Over
32.294%
67.705%
Under Away team goals 1.5 Over
68.796%
31.203%

Score predictions

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 10.25% 11.59% 6.56% 2.47% 0.7% 0.16% 0.03% 0.01% 0.01% -
1 11.76% 13.29% 7.52% 2.84% 0.8% 0.19% 0.04% 0.01% 0.01% -
2 6.75% 7.63% 4.31% 1.63% 0.46% 0.11% 0.02% 0.01% - -
3 2.58% 2.92% 1.65% 0.63% 0.18% 0.04% 0.01% 0.01% - -
4 0.74% 0.84% 0.48% 0.18% 0.05% 0.02% 0.01% - - -
5 0.17% 0.2% 0.11% 0.05% 0.02% 0.01% - - - -
6 0.04% 0.04% 0.03% 0.01% 0.01% - - - - -
7 0.01% 0.01% 0.01% 0.01% - - - - - -
8 0.01% 0.01% - - - - - - - -
9 - - - - - - - - - -

General

Match Date 02 August 2020, 10:00 pm
Weather Temp: 24.9 °C Wind: 17.05 m/s Humidity: 56%
Venue Estádio Cornélio de Barros Muniz , Salgueiro

Head to Head

Pernambucano Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Flamengo Arcoverde 10 5 2 3 19-14 17
2 Afogados da Ingazeira 10 4 5 1 16-11 17
3 America PE 10 5 1 4 11-9 16
4 Vitoria das Tabocas 10 4 4 2 11-6 16
5 Serra Talhada 10 4 4 2 12-9 16
6 Atletico PE 10 0 0 10 5-25 0

Sergipano 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 AO Itabaiana 10 8 1 1 24-9 25
2 Confianca 10 6 2 2 20-14 20
3 Sergipe 10 4 3 3 14-13 15
4 Sociedade Boca Junior 10 3 1 6 19-17 10
5 Amadense EC 10 2 2 6 12-21 8
6 Freipaulistano 10 1 3 6 11-26 6

Carioca 2nd Relegation Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Americano RJ 4 3 0 1 5-4 9
2 America RJ 4 2 1 1 5-2 7
3 Nova Iguacu 4 0 1 3 3-7 1

Gaucho 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Gremio 6 4 2 0 9-3 14
2 Internacional 6 3 2 1 10-4 11
3 Bento Goncalves 6 3 2 1 10-8 11
4 Caxias 6 3 2 1 7-5 11
5 EC Sao Jose 6 3 0 3 4-6 9
6 Novo Hamburgo 6 2 2 2 5-5 8
7 CE Aimore 6 1 4 1 7-5 7
8 Brasil de Pelotas 6 2 1 3 5-7 7
9 Juventude 6 2 1 3 5-7 7
10 Sao Luiz 6 1 1 4 4-7 4
11 Pelotas 6 1 1 4 4-8 4
12 Ypiranga RS 6 0 4 2 6-11 4

Carioca Taca Rio Group B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fluminense 5 3 1 1 11-4 10
2 Volta Redonda 5 3 1 1 7-3 10
3 Vasco da Gama 5 2 2 1 5-4 8
4 Madureira RJ 5 2 0 3 6-9 6
5 Resende 5 1 1 3 4-8 4
6 Macae 5 1 1 3 2-7 4

Carioca Taca Rio Group A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Flamengo 5 5 0 0 14-2 15
2 Botafogo RJ 5 2 2 1 9-7 8
3 Boavista 5 2 1 2 5-5 7
4 Bangu 5 2 1 2 4-6 7
5 Portuguesa RJ 5 1 2 2 5-4 5
6 AD Cabofriense 5 0 0 5 4-17 0

Potiguar 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 ABC 7 6 0 1 16-7 18
2 ACD Potiguar 7 4 2 1 12-8 14
3 AS Sociedade 7 4 0 3 6-7 12
4 America RN 7 2 3 2 11-13 9
5 Globo FC 7 2 2 3 9-8 8
6 Santa Cruz RN 7 2 2 3 3-7 8
7 Baraunas 7 1 3 3 11-12 6
8 Alecrim 7 0 2 5 5-11 2

Cearense 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Ceara 5 3 2 0 11-5 11
2 Floresta 5 3 1 1 6-2 10
3 Fortaleza 5 3 1 1 6-3 10
4 Atletico Cearense 5 1 2 2 2-3 5
5 Iguatu 5 0 2 3 5-10 2
6 Ferroviario 5 0 2 3 3-10 2

Maranhense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Moto Club MA 7 4 3 0 17-10 15
2 Imperatriz 7 4 1 2 12-8 13
3 Sao Jose MA 7 3 2 2 11-10 11
4 Maranhao 7 3 2 2 7-6 11
5 Sampaio Correa 7 3 1 3 10-7 10
6 EC Cordino 7 2 3 2 9-9 9
7 Santa Quiteria 7 1 2 4 7-16 5
8 Bacabal 7 1 0 6 2-9 3

Brasiliense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Ceilandia 11 7 3 1 18-7 24
2 Brasiliense 11 7 3 1 16-7 24
3 Gama 11 6 4 1 17-8 22
4 Sobradinho EC 11 3 7 1 19-17 16
5 Santa Maria 11 4 3 4 13-10 15
6 Unai EC 11 4 3 4 14-13 15
7 Real Brasilia 11 3 5 3 11-11 14
8 Luziania 11 3 3 5 11-11 12
9 Bosque Formosa EC 11 3 2 6 14-18 11
10 Paranoa EC 11 3 2 6 7-20 11
11 Brasilia 11 2 1 8 14-26 7
12 Taguatinga 11 1 4 6 13-19 7

Alagoano

# Team GP W D L GS-GA PT
1 CRB 8 6 1 1 16-4 19
2 CS Alagoano 8 5 2 1 16-4 17
3 ASA 8 4 0 4 11-9 12
4 Coruripe 8 4 0 4 9-8 12
5 CE Olhodaguense 8 4 0 4 10-11 12
6 Dimensao Saude 8 3 1 4 8-14 10
7 Murici 8 2 3 3 8-14 9
8 Clube Sociedade Esportiva 8 1 3 4 5-10 6
9 Santa Rita 8 1 2 5 6-15 5

Goiano

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Aparecidense 14 7 4 3 18-12 25
2 Goias 14 6 5 3 23-17 23
3 Atletico GO 14 6 4 4 20-13 22
4 Vila Nova 14 6 4 4 16-15 22
5 Ipora 14 4 6 4 11-12 18
6 Itumbiara 14 3 8 3 18-18 17
7 Anapolis FC 14 3 8 3 11-14 17
8 Esporte Clube Rio Verde 14 3 6 5 16-20 15
9 Goianesia 14 2 7 5 16-19 13
10 CRAC 14 1 6 7 11-20 9

Baiano

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Vitoria 9 7 1 1 19-9 22
2 Bahia 9 6 2 1 21-6 20
3 Juazeirense 9 6 1 2 17-10 19
4 Bahia de Feira 9 5 2 2 13-10 17
5 Fluminense de Feira 9 5 1 3 12-9 16
6 EC Jacuipense 9 3 1 5 9-9 10
7 Jequie 9 3 1 5 10-19 10
8 Jacobina 9 2 1 6 6-14 7
9 Vitoria da Conquista 9 2 0 7 8-20 6
10 Atlantico EC 9 0 2 7 9-18 2

Paulista A1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Palmeiras 12 8 1 3 23-8 25
2 Corinthians 12 7 3 2 14-9 24
3 Santos FC 12 7 1 4 23-13 22
4 Ponte Preta 12 6 4 2 18-16 22
5 Sao Paulo 12 5 5 2 25-20 20
6 Linense 12 5 2 5 16-25 17
7 Botafogo SP 12 4 5 3 13-10 17
8 Mirassol 12 4 3 5 17-17 15
9 Novorizontino 12 4 3 5 17-21 15
10 Ituano FC 12 3 5 4 11-12 14
11 Santo Andre 12 3 5 4 15-18 14
12 Sao Bento 12 4 1 7 8-12 13
13 Red Bull Brasil 12 3 4 5 14-16 13
14 Ferroviaria 12 3 4 5 10-15 13
15 Sao Bernardo 12 3 1 8 10-17 10
16 Audax Sao Paulo 12 2 3 7 16-21 9

Paraibano

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Botafogo PB 18 13 1 4 29-13 40
2 Campinense 18 10 5 3 29-16 35
3 Treze 18 7 8 3 16-8 29
4 Atletico Cajazeirense 18 7 6 5 17-11 27
5 Auto Esporte 18 7 4 7 24-22 25
6 Gremio Recreativo Serrano 18 6 4 8 22-29 22
7 Sousa 18 5 6 7 22-24 21
8 Centro Sportivo Paraibano 18 5 3 10 13-23 18
9 Internacional PB 18 3 7 8 16-28 16
10 Paraiba PB 18 1 8 9 11-25 11

Gaucho 1st Group Stage Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Internacional 5 4 1 0 10-4 13
2 Ypiranga RS 5 3 2 0 4-1 11
3 Juventude 5 1 2 2 4-5 5
4 Sao Luiz 5 1 1 3 8-10 4
5 Pelotas 5 1 1 3 7-10 4
6 Novo Hamburgo 5 0 3 2 0-3 3

Gaucho 1st Group Stage Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Caxias 5 3 1 1 5-2 10
2 Gremio 5 3 0 2 9-5 9
3 Bento Goncalves 5 2 2 1 6-9 8
4 CE Aimore 5 2 0 3 6-8 6
5 EC Sao Jose 5 1 2 2 5-5 5
6 Brasil de Pelotas 5 1 1 3 1-3 4

Mineiro

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Atletico MG 11 9 0 2 26-9 27
2 Cruzeiro 11 8 3 0 20-8 27
3 America MG 11 5 4 2 15-9 19
4 Uniao Recreativa dos Trabalhadores 11 5 4 2 14-11 19
5 Caldense 11 5 2 4 13-14 17
6 Uberlandia 11 4 2 5 12-12 14
7 Tombense FC 11 4 2 5 9-12 14
8 Tupi 11 3 4 4 8-14 13
9 Villa Nova AC 11 3 2 6 12-12 11
10 Democrata GV 11 3 1 7 8-17 10
11 America Teofilo Otoni 11 1 3 7 6-15 6
12 Tricordiano 11 0 5 6 5-15 5

Matogrossense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Cuiaba 9 8 1 0 18-6 25
2 Sinop 9 6 1 2 14-7 19
3 Luverdense 9 5 2 2 17-11 17
4 Operario VG 9 4 3 2 16-9 15
5 Uniao Rondonopolis 9 2 3 4 6-11 9
6 Mixto 9 2 0 7 10-15 6
7 Araguaia 9 0 2 7 8-22 2
8 Acao 9 4 1 4 12-15 1
9 Dom Bosco 9 4 2 3 15-12 -2
10 Pocone MT 9 1 3 5 11-19 -24

Sul-Matogrossense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Operario MS 11 7 3 1 23-12 24
2 Aguia Negra 11 7 2 2 25-10 23
3 Sete de Dourados 11 6 2 3 20-13 20
4 Comercial MS 11 6 1 4 18-10 19
5 Corumbaense 11 5 3 3 19-11 18
6 Costa Rica EC 11 5 2 4 13-13 17
7 Chapadao 11 3 4 4 10-15 13
8 Aquidauanense 11 5 3 3 16-12 12
9 URSO Mundo Novo 11 2 5 4 12-15 11
10 Uniao/ABC 11 1 5 5 8-14 8
11 Novoperario FC 11 2 1 8 15-25 7
12 Operario AC 11 0 3 8 9-38 3

Pernambucano

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Nautico 10 5 4 1 17-10 19
2 Central SC 10 5 4 1 13-6 19
3 Sport Recife 10 4 5 1 13-6 17
4 Salgueiro 10 3 5 2 9-11 14
5 Santa Cruz 10 2 7 1 9-9 13
6 Vitoria das Tabocas 10 3 4 3 14-17 13
7 America PE 10 3 3 4 15-16 12
8 Afogados da Ingazeira 10 3 3 4 12-13 12
9 Flamengo Arcoverde 10 1 6 3 7-8 9
10 Belo Jardim 10 0 6 4 9-15 6
11 Pesqueira FC 10 1 3 6 5-12 6

Carioca Taca Guanabara

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fluminense 6 5 0 1 12-2 15
2 Boavista 6 4 1 1 9-3 13
3 Flamengo 6 4 1 1 9-4 13
4 Volta Redonda 6 4 0 2 11-5 12
5 Madureira RJ 6 3 1 2 5-5 10
6 Botafogo RJ 6 3 0 3 6-8 9
7 Vasco da Gama 6 2 1 3 4-5 7
8 Portuguesa RJ 6 2 0 4 7-9 6
9 Bangu 6 1 3 2 3-7 6
10 Resende 6 1 2 3 6-9 5
11 Macae 6 1 1 4 3-11 4
12 AD Cabofriense 6 1 0 5 3-10 3

Paraense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Remo 10 6 4 0 18-7 22
2 Paysandu 10 6 2 2 17-5 20
3 Independente PA 10 5 3 2 16-11 18
4 Sao Raimundo PA 10 4 5 1 15-9 17
5 Aguia de Maraba 10 4 3 3 14-10 15
6 Castanhal EC 10 4 3 3 12-11 15
7 Cameta 10 2 3 5 6-16 9
8 Paragominas FC 10 2 2 6 12-18 8
9 Sao Francisco PA 10 2 1 7 6-17 7
10 Pinheirense EC 10 1 2 7 6-18 5

Carioca Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Goytacaz 6 2 3 1 9-9 9
2 Resende 6 2 2 2 7-7 8
3 America RJ 6 2 1 3 11-10 7
4 Bonsucesso FC 6 1 4 1 8-9 7

Paranaense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Coritiba 11 7 3 1 24-10 24
2 FC Cascavel 11 7 2 2 20-12 23
3 Athletico Paranaense 11 7 1 3 22-13 22
4 Operario Ferroviario 11 6 2 3 12-10 20
5 Cianorte 11 5 3 3 15-10 18
6 Londrina EC 11 4 3 4 14-16 15
7 Rio Branco PR 11 3 5 3 12-11 14
8 Parana Clube 11 3 4 4 9-8 13
9 Cascavel CR 11 3 2 6 10-20 11
10 Toledo CW 11 2 4 5 8-13 10
11 PSTC 11 1 3 7 7-15 6
12 CE Uniao 11 1 2 8 8-23 5

Piauiense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Altos 10 7 2 1 20-6 23
2 River AC 10 7 1 2 13-7 22
3 Piaui 10 3 3 4 17-18 12
4 4 de Julho 10 2 5 3 12-13 11
5 Parnahyba 10 1 5 4 7-12 8
6 Flamengo PI 10 1 2 7 8-21 5

Catarinense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Chapecoense AF 18 12 5 1 25-8 41
2 Figueirense 18 10 6 2 24-14 36
3 Atletico Tubarao 18 7 5 6 26-21 26
4 Criciuma 18 7 5 6 20-18 26
5 Joinville 18 7 3 8 20-21 24
6 Avai FC 18 6 6 6 22-21 24
7 Brusque 18 4 8 6 20-23 20
8 Hercilio Luz 18 4 5 9 16-23 17
9 Inter de Lages 18 4 5 9 18-27 17
10 Concordia Atletico 18 3 4 11 19-34 13

Sergipano 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Confianca 9 7 2 0 16-4 23
2 Sergipe 9 6 2 1 22-5 20
3 AO Itabaiana 9 6 2 1 12-3 20
4 Amadense EC 9 4 2 3 10-12 14
5 Sociedade Boca Junior 9 4 1 4 8-7 13
6 Freipaulistano 9 3 2 4 7-10 11
7 Estanciano EC 9 2 2 5 9-13 8
8 Botafogo ASF 9 2 0 7 6-19 6
9 Dorense 9 1 3 5 5-13 6
10 Lagarto AC 9 1 2 6 5-14 5

Potiguar 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 ABC 7 5 2 0 16-5 17
2 Globo FC 7 4 2 1 9-4 14
3 America RN 7 4 1 2 8-5 13
4 Baraunas 7 3 1 3 6-4 10
5 AS Sociedade 7 2 3 2 8-9 9
6 ACD Potiguar 7 2 1 4 8-13 7
7 Alecrim 7 1 2 4 8-14 5
8 Santa Cruz RN 7 0 2 5 4-13 2

Cearense 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fortaleza 9 7 0 2 22-9 21
2 Ceara 9 6 1 2 22-11 19
3 Iguatu 9 5 3 1 14-8 18
4 Ferroviario 9 5 2 2 15-11 17
5 Atletico Cearense 9 4 3 2 12-12 15
6 Floresta 9 3 4 2 13-12 13
7 Horizonte 9 3 2 4 12-16 11
8 Guarani de Juazeiro 9 2 0 7 12-22 6
9 AE Tiradentes 9 1 2 6 13-18 5
10 Maranguape 9 0 1 8 3-19 1

Carioca Preliminary Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Portuguesa RJ 5 3 1 1 5-5 10
2 Nova Iguacu 5 2 2 1 11-7 8
3 AD Cabofriense 5 2 2 1 10-7 8
4 A.A.Carapebus 5 1 3 1 6-6 6
5 Tigres RJ 5 1 2 2 7-8 5
6 Bonsucesso FC 5 0 2 3 4-10 2

Paranaense 2nd Group Stage Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Athletico Paranaense 5 3 2 0 11-3 11
2 Londrina EC 5 2 2 1 7-3 8
3 Toledo CW 5 2 2 1 6-5 8
4 CE Uniao 5 2 0 3 7-6 6
5 Prudentopolis FC 5 1 2 2 6-7 5
6 Rio Branco PR 5 1 0 4 7-20 3

Paranaense 2nd Group Stage Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Parana Clube 5 4 1 0 9-3 13
2 Maringa FC 5 3 0 2 8-4 9
3 Foz do Iguacu 5 3 0 2 9-6 9
4 Cianorte 5 2 1 2 7-7 7
5 FC Cascavel 5 1 0 4 4-10 3
6 Coritiba 5 1 0 4 3-10 3

Carioca Taca Rio

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Bangu 6 5 0 1 9-3 15
2 Flamengo 6 4 2 0 13-5 14
3 AD Cabofriense 6 3 2 1 10-4 11
4 Fluminense 6 3 2 1 11-6 11
5 Botafogo RJ 6 2 3 1 10-7 9
6 Vasco da Gama 6 2 2 2 7-6 8
7 Volta Redonda 6 2 2 2 5-6 8
8 Boavista 6 2 2 2 7-9 8
9 Madureira RJ 6 1 2 3 4-6 5
10 Portuguesa RJ 6 1 1 4 5-14 4
11 Resende 6 0 2 4 3-9 2
12 Americano RJ 6 0 2 4 5-14 2

Carioca Taca Guanabara Playoff

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Flamengo 0 0 0 0 0-0 0
2 Fluminense 0 0 0 0 0-0 0
3 Resende 0 0 0 0 0-0 0
4 Vasco da Gama 0 0 0 0 0-0 0

Gaucho

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Brasil de Pelotas 11 6 3 2 13-7 21
2 Caxias 11 5 5 1 16-9 20
3 Internacional 11 5 3 3 16-6 18
4 EC Sao Jose 11 5 2 4 13-16 17
5 Veranopolis 11 4 5 2 9-5 17
6 Gremio 11 5 1 5 17-16 16
7 Avenida 11 3 6 2 11-12 15
8 Sao Luiz 11 3 5 3 12-10 14
9 Juventude 11 3 4 4 14-17 13
10 Novo Hamburgo 11 2 4 5 8-17 10
11 Cruzeiro RS 11 2 3 6 7-13 9
12 Sao Paulo RG 11 1 3 7 4-12 6

Paranaense 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Athletico Paranaense 6 4 2 0 7-1 14
2 Foz do Iguacu 6 3 3 0 6-3 12
3 Coritiba 6 3 2 1 8-3 11
4 FC Cascavel 6 3 1 2 8-5 10
5 Cianorte 6 2 4 0 8-5 10
6 Maringa FC 6 2 2 2 6-6 8
7 Rio Branco PR 6 1 4 1 9-8 7
8 Londrina EC 6 1 3 2 7-9 6
9 Parana Clube 6 1 2 3 5-8 5
10 Toledo CW 6 1 2 3 3-7 5
11 CE Uniao 6 1 0 5 2-8 3
12 Prudentopolis FC 6 0 3 3 2-8 3

Carioca Taca Guanabara Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Flamengo 5 4 1 0 5-0 13
2 Bangu 5 2 2 1 6-3 8
3 Vasco da Gama 5 2 1 2 8-7 7
4 Nova Iguacu 5 1 2 2 5-6 5
5 AD Cabofriense 5 1 1 3 5-8 4
6 Volta Redonda 5 1 1 3 6-11 4

Carioca Taca Guanabara Grp. C

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Boavista 5 3 0 2 5-3 9
2 Botafogo RJ 5 2 3 0 5-3 9
3 Fluminense 5 2 2 1 4-4 8
4 Portuguesa RJ 5 1 3 1 4-4 6
5 Macae 5 1 1 3 5-7 4
6 Madureira RJ 5 0 3 2 3-5 3

Paulista A1 Trophy Interior

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Santo Andre 3 1 2 0 4-2 5
2 Mirassol 3 1 1 1 4-3 4
3 Ferroviaria 3 1 1 1 6-6 4
4 Ituano FC 3 1 1 1 2-4 4
5 Red Bull Brasil 3 1 0 2 5-6 3
6 Sao Bento 3 0 3 0 4-4 3

Paraibano Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Nacional de Patos 6 3 2 1 10-4 11
2 Atletico Cajazeirense 6 3 1 2 8-4 10
3 Auto Esporte 6 2 2 2 5-4 8
4 Desportiva Guarabira 6 1 1 4 3-14 4

Carioca Taca Rio Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fluminense 6 4 2 0 13-3 14
2 Vasco da Gama 6 4 1 1 12-8 13
3 Flamengo 6 4 0 2 12-5 12
4 AD Cabofriense 6 3 1 2 8-6 10
5 Botafogo RJ 6 3 1 2 7-6 10
6 Portuguesa RJ 6 3 1 2 7-8 10
7 Boavista 6 3 0 3 11-14 9
8 Macae 6 2 2 2 7-6 8
9 Madureira RJ 6 1 2 3 5-10 5
10 Bangu 6 1 2 3 5-11 5
11 Volta Redonda 6 0 3 3 5-9 3
12 Nova Iguacu 6 0 1 5 5-11 1

Sul-Matogrossense Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Aguia Negra 10 7 1 2 19-9 22
2 Corumbaense 10 4 6 0 19-11 18
3 Sete de Dourados 10 3 5 2 14-10 14
4 URSO Mundo Novo 10 3 2 5 9-18 11
5 Naviraiense 10 2 3 5 13-18 9
6 Ivinhema 10 1 3 6 8-16 6

Sul-Matogrossense Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Operario MS 10 6 2 2 20-9 20
2 Comercial MS 10 4 3 3 12-12 15
3 Uniao/ABC 10 4 2 4 17-17 14
4 Novoperario FC 10 3 3 4 12-15 12
5 Costa Rica EC 10 2 4 4 12-15 10
6 Chapadao 10 1 6 3 11-16 9

Roraimense 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Sao Raimundo RR 3 3 0 0 17-2 9
2 Atletico Roraima 3 1 2 0 7-4 5
3 Bare 3 1 1 1 6-3 4
4 Esportiva Real 3 1 1 1 5-12 4
5 GAS 3 0 1 2 2-7 1
6 Nautico RR 3 0 1 2 2-11 1

Maranhense 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Santa Quiteria 4 3 0 1 6-6 9
2 Sampaio Correa 4 2 2 0 6-2 8
3 Sao Jose MA 4 2 1 1 7-3 7
4 Imperatriz 4 2 1 1 6-4 7
5 Moto Club MA 4 2 0 2 5-5 6
6 EC Cordino 4 1 1 2 4-6 4
7 Maranhao 4 0 3 1 4-5 3
8 Americano FC MA 4 0 0 4 2-9 0

Roraimense 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Sao Raimundo RR 2 2 0 0 9-0 6
2 Bare 2 1 1 0 6-1 4
3 Nautico RR 2 1 1 0 5-2 4
4 Atletico Roraima 2 1 0 1 5-4 3
5 Esportiva Real 2 0 0 2 1-9 0
6 GAS 2 0 0 2 0-10 0

Alagoano 2nd Stage Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Clube Sociedade Esportiva 6 4 2 0 12-4 14
2 Coruripe 6 2 3 1 9-4 9
3 SS Sete de Setembro 6 2 2 2 8-9 8
4 Miguelense 6 0 1 5 2-14 1

Alagoano 2nd Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 CRB 5 4 1 0 10-5 13
2 ASA 5 3 1 1 8-6 10
3 CS Alagoano 5 2 2 1 4-2 8
4 Murici 5 2 1 2 6-5 7
5 Santa Rita 5 1 1 3 6-8 4
6 CE Olhodaguense 5 0 0 5 3-11 0

Piauiense 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 River AC 6 4 2 0 11-5 14
2 Altos 6 3 2 1 11-6 11
3 4 de Julho 6 2 3 1 9-8 9
4 Piaui 6 2 2 2 6-6 8
5 Parnahyba 6 1 3 2 6-6 6
6 Flamengo PI 6 1 2 3 6-10 5
7 Picos 6 1 0 5 4-12 3

Amazonense

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fast Clube 12 8 2 2 24-5 26
2 Nacional AM 12 7 3 2 22-11 24
3 Princesa do Solimoes 12 7 2 3 19-9 23
4 Rio Negro AM 12 4 3 5 15-17 15
5 Sao Raimundo AM 12 3 4 5 16-18 13
6 Manaus FC 12 2 7 3 10-10 13
7 Nacional Borbense 12 0 1 11 7-43 1

Sergipano Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Dorense 6 4 1 1 15-3 13
2 Lagarto AC 6 3 2 1 14-5 11
3 Estanciano EC 6 3 1 2 9-8 10
4 Botafogo ASF 6 0 0 6 1-23 0

Catarinense 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Chapecoense AF 9 7 1 1 23-5 22
2 Criciuma 9 5 3 1 15-10 18
3 Joinville 9 5 1 3 12-8 16
4 Avai FC 9 4 1 4 13-13 13
5 Brusque 9 4 1 4 18-19 13
6 Almirante Barroso 9 4 0 5 10-13 12
7 Metropolitano 9 2 4 3 14-17 10
8 Atletico Tubarao 9 2 2 5 17-21 8
9 Inter de Lages 9 2 2 5 8-16 8
10 Figueirense 9 1 3 5 2-10 6

Carioca 1. Div. Taca Rio Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Botafogo RJ 6 4 1 1 12-6 13
2 Flamengo 6 3 3 0 13-5 12
3 Vasco da Gama 6 3 3 0 8-4 12
4 Fluminense 6 3 2 1 12-8 11
5 Nova Iguacu 6 3 1 2 7-6 10
6 Volta Redonda 6 2 2 2 8-8 8
7 Boavista 6 2 2 2 3-4 8
8 Portuguesa RJ 6 2 2 2 7-11 8
9 Madureira RJ 6 1 2 3 8-10 5
10 Resende 6 1 1 4 5-8 4
11 Bangu 6 1 1 4 4-10 4
12 Macae 6 0 2 4 6-13 2

Carioca 2nd Stage Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 AD Cabofriense 6 5 1 0 15-4 16
2 Bonsucesso FC 6 2 2 2 5-4 8
3 A.A.Carapebus 6 1 3 2 8-10 6
4 Tigres RJ 6 0 2 4 4-14 2

Piauiense 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Altos 6 4 1 1 7-4 13
2 Flamengo PI 6 3 1 2 8-5 10
3 Parnahyba 6 3 1 2 8-6 10
4 River AC 6 2 3 1 9-6 9
5 4 de Julho 6 2 1 3 8-8 7
6 Picos 6 2 1 3 8-11 7
7 Piaui 6 1 0 5 6-14 3

Gaucho 1. Div.

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Novo Hamburgo 11 7 2 2 19-9 23
2 Cruzeiro RS 11 5 5 1 13-9 20
3 Caxias 11 5 4 2 16-9 19
4 Gremio 11 4 5 2 16-9 17
5 Veranopolis 11 3 6 2 9-8 15
6 Juventude 11 4 2 5 8-14 14
7 Internacional 11 3 5 3 13-13 14
8 EC Sao Jose 11 3 4 4 11-11 13
9 Sao Paulo RG 11 3 3 5 11-16 12
11 Ypiranga RS 11 2 3 6 7-14 9
12 Passo Fundo 11 2 3 6 7-16 9

Matogrossense 1st Group Stage Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Sinop 8 5 3 0 16-6 18
2 Luverdense 8 5 3 0 16-8 18
3 Mixto 8 2 2 4 14-16 8
4 Operario VG 8 2 1 5 7-14 7
5 Cacerense 8 0 3 5 7-16 3

Baiano 1. Division 1st Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Vitoria 10 10 0 0 27-4 30
2 Bahia 10 6 3 1 19-4 21
3 Fluminense de Feira 10 6 2 2 16-13 20
4 Vitoria da Conquista 10 4 3 3 13-6 15
5 EC Jacuipense 10 4 3 3 9-9 15
6 Bahia de Feira 10 4 1 5 13-21 13
7 Juazeirense 10 3 3 4 12-11 12
8 Jacobina 10 2 3 5 9-14 9
9 Atlantico EC 10 2 3 5 11-18 9
10 Flamengo de Guanambi 10 1 4 5 7-16 7
11 Galicia EC 10 0 1 9 7-27 1

Matogrossense 1st Group Stage Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Cuiaba 8 6 2 0 22-4 20
2 Dom Bosco 8 4 2 2 15-10 14
3 Uniao Rondonopolis 8 5 2 1 13-7 11
4 Araguaia 8 1 0 7 4-16 3
5 Operario LTDA 8 1 0 7 4-21 3

Catarinense 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Avai FC 9 6 3 0 14-3 21
2 Chapecoense AF 9 5 2 2 13-8 17
3 Brusque 9 5 1 3 12-12 16
4 Criciuma 9 4 1 4 17-16 13
5 Figueirense 9 3 4 2 14-12 13
6 Atletico Tubarao 9 3 2 4 11-10 11
7 Inter de Lages 9 3 2 4 11-12 11
8 Metropolitano 9 2 2 5 10-15 8
9 Joinville 9 1 4 4 4-10 7
10 Almirante Barroso 9 1 3 5 11-19 6

Pernambucano 2nd Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Salgueiro 10 7 2 1 17-6 23
2 Nautico 10 5 3 2 15-9 18
3 Sport Recife 10 4 5 1 14-8 17
4 Santa Cruz 10 4 4 2 19-10 16
5 Belo Jardim 10 1 2 7 5-18 5

Paranaense 1. Div.

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Parana Clube 11 9 1 1 23-5 28
2 Coritiba 11 6 2 3 14-8 20
3 Cianorte 11 6 2 3 14-12 20
4 Londrina EC 11 4 4 3 11-8 16
5 Prudentopolis FC 11 4 3 4 8-11 15
6 FC Cascavel 11 4 2 5 11-15 14
7 Athletico Paranaense 11 2 6 3 12-9 12
8 Rio Branco PR 11 3 2 6 11-13 11
9 Foz do Iguacu 11 3 2 6 12-17 11
10 Toledo CW 11 2 2 7 11-22 8
11 PSTC 11 2 2 7 10-22 8
12 J.Malucelli 11 5 4 2 13-8 3

Carioca 1. Division Taca Guanabara Grp. C

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fluminense 5 5 0 0 14-0 15
2 Vasco da Gama 5 3 0 2 6-6 9
3 Volta Redonda 5 1 3 1 7-9 6
4 Bangu 5 1 2 2 5-10 5
5 Resende 5 1 1 3 5-6 4
6 Portuguesa RJ 5 0 2 3 5-11 2

Carioca 1. Division Taca Guanabara Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Flamengo 5 5 0 0 17-2 15
2 Madureira RJ 5 3 1 1 5-5 10
3 Botafogo RJ 5 2 1 2 7-8 7
4 Nova Iguacu 5 1 3 1 5-7 6
5 Boavista 5 1 1 3 6-9 4
6 Macae 5 0 0 5 3-12 0

Maranhense 1st Group Stage Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Imperatriz 6 3 3 0 7-4 12
2 Sao Jose MA 6 1 3 2 6-6 6
3 Sampaio Correa 6 1 3 2 6-7 6
4 Santa Quiteria 6 1 3 2 7-9 6

Alagoano 1st Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 ASA 10 8 0 2 14-6 24
2 CS Alagoano 10 7 3 0 20-3 24
3 CRB 10 5 4 1 15-4 19
4 CE Olhodaguense 10 4 1 5 10-9 13
5 Santa Rita 10 3 4 3 9-8 13
6 Clube Sociedade Esportiva 10 3 4 3 9-11 13
7 Murici 10 3 3 4 12-10 12
8 SS Sete de Setembro 10 3 2 5 10-23 11
9 Coruripe 10 1 2 7 3-11 5
10 Miguelense 10 1 1 8 5-22 4

Maranhense 1st Group Stage Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 EC Cordino 6 3 2 1 10-7 11
2 Maranhao 6 3 2 1 9-9 11
3 Moto Club MA 6 3 1 2 12-7 10
4 Americano FC MA 6 0 1 5 5-13 1

Cearense 1. Division

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Ceara 9 6 2 1 12-5 20
2 Fortaleza 9 5 2 2 16-5 17
3 Horizonte 9 5 0 4 14-11 15
4 Guarani de Juazeiro 9 4 3 2 15-9 15
5 Maranguape 9 4 2 3 11-13 14
6 Ferroviario 9 3 4 2 12-8 13
7 AE Tiradentes 9 3 2 4 15-14 11
8 Atletico Cearense 9 2 3 4 13-18 9
9 Guarany de Sobral 9 1 3 5 10-19 6
10 Itapipoca 9 0 3 6 6-22 3

Pernambucano 1st Group Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Salgueiro 6 5 1 0 11-3 16
2 Belo Jardim 6 4 0 2 8-4 12
4 Flamengo Arcoverde 6 2 3 1 5-4 9
5 Vitoria das Tabocas 6 2 2 2 5-5 8
6 Serra Talhada 6 1 2 3 5-8 5
7 America PE 6 1 1 4 4-11 4
8 Atletico PE 6 0 3 3 3-7 3
9 Afogados da Ingazeira 6 0 3 3 2-6 3

Amapaense 2nd Stage

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Santos AP 4 3 1 0 8-1 10
2 EC Macapa 4 2 1 1 8-4 7
3 Sao Paulo AP 4 2 0 2 11-5 6
4 Trem DC 4 1 0 3 4-9 3
5 Santana 4 1 0 3 3-15 3

No live commentary is available for this match

Salgueiro

Lineups

Santa Cruz

Daniel Neri Manager
Itamar Schülle Manager
Cesar Tanaka Goalkeeper
Daniel Defence
Ranieri Defence
Willian Defence
Arthur Defence
Bruno Sena Midfield
Alison Midfield
Sinho Midfield
Ciel Forward
Muller Fernandes Forward
Renato Forward
Maycon Cleiton Goalkeeper
Célio Santos Defence
Danny Morais Defence
William Alves Defence
Fabiano Defence
Toty Midfield
Paulinho Midfield
Didira Midfield
André Lima Midfield
Pipico Forward
D. Alegre Forward

Salgueiro

Substitute

Santa Cruz

Tarcisio Midfield
Raimundinho Defence
Thomas Anderson Forward
Adenilson Forward
Bruce Midfield
Daniel Midfield
Gustavo Caetano Midfield
João Paulo Midfield
Leozão Defence
Matheus Rosas Midfield
Richard Matias Defence
Sérgio Goalkeeper
Tinga Midfield
Victor Rangel Forward
Bileu Midfield
Jeremais Midfield
Rokenedy Goalkeeper
Augusto Potiguar Defence
João Cardoso Forward
Denilson Defence
Júnior Defence
Mayco Félix Forward
Patrick Nonato Forward

No Tip for this Event

Always Gamble Responsibly

Always gamble responsibly, Futaa cannot be held responsible for the use of the information provided. Always use your better judgement and check the information provided.