, | Futaa Kenya
No Articles

04 June, 2020

Primera Division Clausura
Limon Limon-logo 0 - 2 Grecia-logo Grecia
Primeira Liga
Vitoria de Guimaraes Vitoria de Guimaraes-logo 2 - 2 Sporting CP-logo Sporting CP
1. Division
GKS Tychy 71 GKS Tychy 71-logo 1 - 1 Zaglebie Sosnowiec-logo Zaglebie Sosnowiec
Primeira Liga
Benfica Benfica-logo 0 - 0 Tondela-logo Tondela
Club Friendlies
Neptunas Klaipeda Neptunas Klaipeda-logo 3 - 0 Rosa Klaipeda-logo Rosa Klaipeda
Primeira Liga
Maritimo Maritimo-logo 1 - 1 Vitoria de Setubal-logo Vitoria de Setubal
Esiliiga
Flora Tallinn U21 Flora Tallinn U21-logo 0 - 1 Parnu JK Vaprus-logo Parnu JK Vaprus
Esiliiga
FC Kohtla-Jaerve FC Kohtla-Jaerve-logo 0 - 1 Tammeka U21-logo Tammeka U21
1. Division
Radomiak Radom Radomiak Radom-logo 0 - 0 Odra Opole-logo Odra Opole
EURO U21 Qualification Grp. 6
Faroe Islands U21 Faroe Islands U21-logo
19:00

Postponed
North Macedonia U21-logo North Macedonia U21
FNL
Dukla Praha Dukla Praha-logo 2 - 0 FK Slavoj Vysehrad-logo FK Slavoj Vysehrad
Esiliiga
FCI Levadia U21 FCI Levadia U21-logo 1 - 4 Nomme United-logo Nomme United
Club Friendlies
Stjoerdals Blink Stjoerdals Blink-logo 1 - 3 Rosenborg-logo Rosenborg
Club Friendlies
Mjoendalen Mjoendalen-logo 0 - 2 Vaalerenga-logo Vaalerenga
Club Friendlies
Mikkelin Palloilijat Mikkelin Palloilijat-logo 3 - 0 Mikkelin Kissat-logo Mikkelin Kissat
Esiliiga
Maardu Linnameeskond Maardu Linnameeskond-logo 3 - 1 Vaendra JK Vaprus-logo Vaendra JK Vaprus
Esiliiga
FC Elva FC Elva-logo 4 - 2 Paernu Jalgpalliklubi-logo Paernu Jalgpalliklubi
FNL
Vitkovice Vitkovice-logo 2 - 3 FC Zbrojovka Brno-logo FC Zbrojovka Brno
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. A
China China-logo
18:00

Postponed
Philippines-logo Philippines
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. B
Nepal Nepal-logo
18:00

Postponed
Jordan-logo Jordan
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. B
Australia Australia-logo
18:00

Postponed
Chinese Taipei-logo Chinese Taipei
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. H
Lebanon Lebanon-logo
18:00

Postponed
Sri Lanka-logo Sri Lanka
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. H
South Korea South Korea-logo
18:00

Postponed
North Korea-logo North Korea
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. C
Iran Iran-logo
18:00

Postponed
Bahrain-logo Bahrain
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. C
Iraq Iraq-logo
18:00

Postponed
Cambodia-logo Cambodia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. D
Saudi Arabia Saudi Arabia-logo
18:00

Postponed
Palestine-logo Palestine
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. D
Uzbekistan Uzbekistan-logo
18:00

Postponed
Singapore-logo Singapore
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. G
Vietnam Vietnam-logo
18:00

Postponed
Indonesia-logo Indonesia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. G
UAE UAE-logo
18:00

Postponed
Thailand-logo Thailand
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. E
Bangladesh Bangladesh-logo
18:00

Postponed
India-logo India
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. E
Oman Oman-logo
18:00

Postponed
Qatar-logo Qatar
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. F
Kyrgyzstan Kyrgyzstan-logo
18:00

Postponed
Mongolia-logo Mongolia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. F
Japan Japan-logo
18:00

Postponed
Tajikistan-logo Tajikistan
Club Friendlies
Odds Ballklubb Odds Ballklubb-logo 2 - 1 Start-logo Start
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. A
Guam Guam-logo
15:00

Postponed
Syria-logo Syria
Club Friendlies
Molde Molde-logo 4 - 2 Kristiansund BK-logo Kristiansund BK
Club Friendlies
Jedinstvo Surcin Jedinstvo Surcin-logo 2 - 2 Brodarac-logo Brodarac
Primera Division Clausura
Deportivo Saprissa Deportivo Saprissa-logo 2 - 2 ADR Jicaral-logo ADR Jicaral
Primera Division Clausura
C.S. Cartagines C.S. Cartagines-logo 1 - 4 Club Sport Herediano-logo Club Sport Herediano
Primera Division Clausura
Santos de Guapiles Santos de Guapiles-logo 3 - 1 Municipal Perez Zeledon-logo Municipal Perez Zeledon

03 June, 2020

Primera Division Clausura
La U Universitarios La U Universitarios-logo 1 - 2 Deportiva San Carlos-logo Deportiva San Carlos
Primeira Liga
Famalicao Famalicao-logo 2 - 1 FC Porto-logo FC Porto
1. Division
Olimpia Grudziadz Olimpia Grudziadz-logo 1 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biala-logo Podbeskidzie Bielsko-Biala
1. Bundesliga
Werder Bremen Werder Bremen-logo 0 - 3 Eintracht Frankfurt-logo Eintracht Frankfurt
2. Division
GKS Katowice GKS Katowice-logo 2 - 1 Gornik Leczna-logo Gornik Leczna
1. Liga
Sparta Prague Sparta Prague-logo 3 - 0 Teplice-logo Teplice
Primeira Liga
Portimonense Portimonense-logo 1 - 0 Gil Vicente-logo Gil Vicente
Cup
Vojvodina Vojvodina-logo 5 - 4 Mladost Lucani-logo Mladost Lucani
FA Cup
Budapest Honved Budapest Honved-logo 2 - 1 Mezokovesd SE-logo Mezokovesd SE
2. Division
Widzew Lodz Widzew Lodz-logo 1 - 2 SKRA Czestochowa-logo SKRA Czestochowa
2. Bundesliga
Hannover 96 Hannover 96-logo 3 - 0 Dynamo Dresden-logo Dynamo Dresden
Meistriliiga
Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond-logo 1 - 3 Flora Tallinn-logo Flora Tallinn
1. Division
GKS Jastrzebie GKS Jastrzebie-logo 1 - 2 Warta Poznan-logo Warta Poznan
1. Liga
Opava Opava-logo 0 - 1 Bohemians 1905-logo Bohemians 1905
1. Liga
Slovacko Slovacko-logo 2 - 0 Karvina-logo Karvina
1. Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice-logo 2 - 0 Sigma Olomouc-logo Sigma Olomouc
1. Liga
Banik Ostrava Banik Ostrava-logo 0 - 2 Viktoria Plzen-logo Viktoria Plzen
FNL
Sokolov Sokolov-logo 1 - 2 Pardubice-logo Pardubice
Meistriliiga
Narva Trans Narva Trans-logo 0 - 2 Tulevik Viljandi-logo Tulevik Viljandi
Meistriliiga
Nomme JK Kalju Nomme JK Kalju-logo 2 - 0 FCI Levadia-logo FCI Levadia
Club Friendlies
Breclav Breclav-logo
19:00

Cancelled
Znojmo-logo Znojmo
Cup
FK Radnik Surdulica FK Radnik Surdulica-logo 1 - 2 Partizan Beograd-logo Partizan Beograd
Club Friendlies
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz-logo 0 - 2 Blansko-logo Blansko
Club Friendlies
FK Bospor Bohumin FK Bospor Bohumin-logo 4 - 1 SSK Bilovec-logo SSK Bilovec
2. Division
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo-logo 2 - 3 Pogon Siedlce-logo Pogon Siedlce
2. Division
Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow-logo 0 - 2 Bytovia Bytow-logo Bytovia Bytow
2. Division
Resovia Resovia-logo 1 - 1 Blekitni Stargard-logo Blekitni Stargard
2. Division
Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola-logo 2 - 2 Olimpia Elblag-logo Olimpia Elblag
2. Division
Elana Torun Elana Torun-logo 1 - 4 Stal Rzeszow-logo Stal Rzeszow
2. Division
Lech Poznan ll Lech Poznan ll-logo 2 - 2 Garbarnia-logo Garbarnia
FNL
Usti nad Labem Usti nad Labem-logo 2 - 0 FC Vlasim-logo FC Vlasim
Club Friendlies
Radomlje Radomlje-logo 3 - 1 NK Dob-logo NK Dob
Club Friendlies
Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana-logo 0 - 1 Nafta-logo Nafta
Club Friendlies
Slovan Bratislava Slovan Bratislava-logo 2 - 1 Nitra-logo Nitra
2. Division
Polkowice Polkowice-logo 1 - 2 KS Legionovia Legionowo-logo KS Legionovia Legionowo
Cup
Cukaricki Cukaricki-logo 3 - 2 Radnicki Nis-logo Radnicki Nis

02 June, 2020

06 June, 2020

Southern State League
Western Strikers Western Strikers-logo
08:30

Postponed
West Adelaide-logo West Adelaide
Southern State League
South Adelaide South Adelaide-logo
08:30

Postponed
Seaford Rangers-logo Seaford Rangers
Southern State League
Fulham United FC Fulham United FC-logo
08:30

Postponed
Vipers FC-logo Vipers FC
K-League 1
FC Seoul FC Seoul-logo
10:30
Jeonbuk FC-logo Jeonbuk FC
New South Wales Premier League 2
Mounties Wanderers Mounties Wanderers-logo
11:00

Postponed
St George City-logo St George City
Queensland Premier League
Mitchelton Mitchelton-logo
11:00

Postponed
Western Pride-logo Western Pride
Queensland Premier League
Souths United Souths United-logo
11:00

Postponed
Southside Eagles-logo Southside Eagles
Queensland Premier League
Rochedale Rovers Rochedale Rovers-logo
11:30

Postponed
Wolves FC-logo Wolves FC
Club Friendlies
HJK HJK-logo
11:30
IF Gnistan-logo IF Gnistan
New South Wales Premier League 2
Blacktown Spartans Blacktown Spartans-logo
12:00

Postponed
Hills United FC-logo Hills United FC
New South Wales Premier League 2
Spirit FC Spirit FC-logo
12:00

Postponed
St George FC-logo St George FC
New South Wales Premier League 2
SD Raiders FC SD Raiders FC-logo
12:00

Postponed
Western Sydney Wanderers FC Youth-logo Western Sydney Wanderers FC Youth
New South Wales Premier League 2
Northern Tigers Northern Tigers-logo
12:00

Postponed
Hakoah Sydney City East-logo Hakoah Sydney City East
Club Friendlies
Neptunas Klaipeda Neptunas Klaipeda-logo
12:00
Banga Gargzdai B-logo Banga Gargzdai B
Southern State League
Adelaide Hills Adelaide Hills-logo
12:30

Postponed
Playford City Patriots-logo Playford City Patriots
2. Division
Lech Poznan ll Lech Poznan ll-logo
13:00
Pogon Siedlce-logo Pogon Siedlce
K-League 1
Busan I'Park Busan I'Park-logo
13:00
Sangju Sangmu-logo Sangju Sangmu
K-League 1
Pohang Steelers Pohang Steelers-logo
13:00
Ulsan Hyundai-logo Ulsan Hyundai
Meistriliiga
FCI Levadia FCI Levadia-logo
13:00
Talinna Kalev-logo Talinna Kalev
2. Deild
Klaksvik III Klaksvik III-logo
13:00
NSI Runavik III-logo NSI Runavik III
2. Deild
B68 Toftir II B68 Toftir II-logo
13:00
Royn-logo Royn
2. Deild
Vikingur III Vikingur III-logo
13:00
Undrid FF-logo Undrid FF
2. Deild
EB/Streymur II EB/Streymur II-logo
13:00
TB Tvoeroyri II-logo TB Tvoeroyri II
Club Friendlies
Sogndal Sogndal-logo
13:00
Aalesund-logo Aalesund
Southern State League
West Torrens Birkalla West Torrens Birkalla-logo
13:15

Postponed
Sturt Lions-logo Sturt Lions
1. Division
Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie Bielsko-Biala-logo
13:40
Termalica Nieciecza-logo Termalica Nieciecza
2. Bundesliga
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld-logo
14:00
Nuernberg-logo Nuernberg
2. Bundesliga
Jahn Regensburg Jahn Regensburg-logo
14:00
Darmstadt-logo Darmstadt
2. Bundesliga
Wehen Wehen-logo
14:00
Dynamo Dresden-logo Dynamo Dresden
Premier League
FK Slutsk FK Slutsk-logo
14:00
Torpedo Zhodino-logo Torpedo Zhodino
Club Friendlies
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08-logo
14:00
Sandefjord-logo Sandefjord
Club Friendlies
SJK SJK-logo
14:00
Haka-logo Haka
Club Friendlies
JJK JJK-logo
14:00
TPV Tampere-logo TPV Tampere
Club Friendlies
TPS TPS-logo
14:15
Pargas IF-logo Pargas IF
Super Liga
Javor Javor-logo
15:00
Vojvodina-logo Vojvodina
1. Deild
FC Hoyvik FC Hoyvik-logo
15:00
B71 Sandur-logo B71 Sandur
1. Deild
NSI Runavik II NSI Runavik II-logo
15:00
B36 Torshavn II-logo B36 Torshavn II
1. Deild
07 Vestur 07 Vestur-logo
15:00
AB Argir II-logo AB Argir II
1. Deild
HB Torshavn II HB Torshavn II-logo
15:00
Klaksvik II-logo Klaksvik II
1. Deild
Vikingur II Vikingur II-logo
15:00
B68 Toftir-logo B68 Toftir
Club Friendlies
AC Oulu AC Oulu-logo
15:00
JS Hercules-logo JS Hercules
Club Friendlies
Honka Honka-logo
15:00
FC Lahti-logo FC Lahti
Club Friendlies
RoPS RoPS-logo
15:00
AC Kajaani-logo AC Kajaani
Club Friendlies
KuPS KuPS-logo
15:00
KPV-logo KPV
Prva Liga
FK Sindjelic Beograd FK Sindjelic Beograd-logo
16:00

Cancelled
Bezanija-logo Bezanija
Prva Liga
Backa Backa Palanka Backa Backa Palanka-logo
16:00

Cancelled
Borac Cacak-logo Borac Cacak
Meistriliiga
TJK Legion TJK Legion-logo
16:00
Narva Trans-logo Narva Trans
Premier League
Isloch Isloch-logo
16:00
Rukh Brest-logo Rukh Brest
Club Friendlies
MYPA MYPA-logo
16:00
Sudet-logo Sudet
1. Division
Warta Poznan Warta Poznan-logo
16:10
Olimpia Grudziadz-logo Olimpia Grudziadz
1. Bundesliga
RasenBallsport Leipzig RasenBallsport Leipzig-logo
16:30
Paderborn-logo Paderborn
1. Bundesliga
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen-logo
16:30
Bayern Munich-logo Bayern Munich
1. Bundesliga
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt-logo
16:30
Mainz 05-logo Mainz 05
1. Bundesliga
Fortuna Duesseldorf Fortuna Duesseldorf-logo
16:30
Hoffenheim-logo Hoffenheim
1. Liga
FC Fastav Zlin FC Fastav Zlin-logo
17:00
Pribram-logo Pribram
2. Division
KS Legionovia Legionowo KS Legionovia Legionowo-logo
17:00
Elana Torun-logo Elana Torun
Premier League
TB Tvoeroyri TB Tvoeroyri-logo
17:00
HB Torshavn-logo HB Torshavn
Super Liga
FK Spartak Subotica FK Spartak Subotica-logo
17:30
Partizan Beograd-logo Partizan Beograd
NB I
Mezokovesd SE Mezokovesd SE-logo
17:55
Paksi SE-logo Paksi SE
FNL
Usti nad Labem Usti nad Labem-logo
18:00
FK Varnsdorf-logo FK Varnsdorf
FNL
Zizkov Zizkov-logo
18:00
SK Lisen-logo SK Lisen
FNL
SK Prostejov SK Prostejov-logo
18:00
Sokolov-logo Sokolov
Premier League
Slavia Mozyr Slavia Mozyr-logo
18:00
Neman Grodno-logo Neman Grodno
Prva Liga
Dinamo Vranje Dinamo Vranje-logo
18:30
FK Zemun-logo FK Zemun
Prva Liga
Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad-logo
18:30
Radnicki Pirot-logo Radnicki Pirot
Prva Liga
FK Sindjelic Beograd FK Sindjelic Beograd-logo
18:30
Kolubara-logo Kolubara
Prva Liga
Backa Backa Palanka Backa Backa Palanka-logo
18:30
Novi Pazar-logo Novi Pazar
2. Division
Gornik Leczna Gornik Leczna-logo
18:40
Stal Stalowa Wola-logo Stal Stalowa Wola
1. Liga
Slovan Liberec Slovan Liberec-logo
19:00
Mlada Boleslav-logo Mlada Boleslav
Club Friendlies
Sandnes Sandnes-logo
19:00
Viking-logo Viking
1. Bundesliga
Borussia Dortmund Borussia Dortmund-logo
19:30
Hertha Berlin-logo Hertha Berlin
Super Liga
FK Crvena Zvezda FK Crvena Zvezda-logo
20:00
FK Radnik Surdulica-logo FK Radnik Surdulica
NB I
Fehervar FC Fehervar FC-logo
20:00
Varda SE-logo Varda SE
Premier League
Dynamo Brest Dynamo Brest-logo
20:00
FC Minsk-logo FC Minsk
1. Liga
Bohemians 1905 Bohemians 1905-logo
21:00
Sparta Prague-logo Sparta Prague
UEFA Nations League D Playoff
Georgia/Belarus Georgia/Belarus-logo
21:45

Postponed
North Macedonia/Kosovo-logo North Macedonia/Kosovo
Super Liga
Cukaricki Cukaricki-logo
22:00
Indjija-logo Indjija
NB I
Ujpest Ujpest-logo
22:05
Budapest Honved-logo Budapest Honved
Primeira Liga
Boavista Boavista-logo
23:15
Moreirense-logo Moreirense
Primera Division Clausura
Limon Limon-logo
00:00
C.S. Cartagines-logo C.S. Cartagines

07 June, 2020

Current Standings

Team GP W D L GS-GA PT