2. Division

26 September, 2020

Ahlafors IF
1:00 pm
Not started
IFK Aamaal
FC Rosengaard
1:00 pm
Not started
KSF Prespa Birlik
Vinbergs IF
1:30 pm
Not started
Halmia
Saevedalens IF
1:30 pm
Not started
Stenungsunds IF
Vaargaarda IK
2:00 pm
Not started
Lidkoepings FK
IFK Tidaholm
2:00 pm
Not started
IK Gauthiod
Grebbestads IF
2:00 pm
Not started
IK Oddevold
Skellefteaa
2:00 pm
Not started
IFK Oestersund
Friska Viljor
2:00 pm
Cancelled
IFK Timraa
BK Forward
2:00 pm
Not started
Assyriska IF Norrkoeping
IFK Kumla
2:00 pm
Not started
Trosa-Vagnhaerad SK
Newroz FC
2:00 pm
Not started
Huddinge IF
Kungsaengens IF
2:00 pm
Not started
IFK Lidingoe
Enskede IK
2:00 pm
Not started
Fanna BK
Karlbergs BK
2:00 pm
Not started
FC Stockholm Internazionale
IFK Malmoe FK
2:00 pm
Not started
Assyriska BK
BK Olympic
2:00 pm
Not started
Aengelholms FF
Esloevs
2:00 pm
Not started
Vaestra Froelunda
Ullareds IK
2:00 pm
Not started
Limhamn Bunkeflo IF
Nosaby IF
2:00 pm
Not started
IK Tord
FK Aelmeboda/Linneryd
2:00 pm
Not started
Husqvarna FF
IFK Karlshamn
2:00 pm
Not started
Dalstorps IF
IFK Berga
2:00 pm
Cancelled
Ifoe Bromoella IF
Friska Viljor
2:00 pm
Not started
Sandviks IK
Vaenersborgs IF
3:00 pm
Not started
Nordvaermland FF
Stoede IF
3:00 pm
Not started
Moroen BK
Notvikens IK
3:00 pm
Not started
Gottne IF
Aatvidaberg
3:00 pm
Not started
Rynninge
Skiljebo SK
3:00 pm
Not started
Hudiksvalls FF
Kvarnsvedens IK
3:00 pm
Not started
Gamla Upsala
Oesterlen FF
3:00 pm
Not started
Raeppe GOIF
Taefteaa IK
4:00 pm
Not started
Ytterhogdals IK
Vaermbols FC
4:00 pm
Not started
Tyresoe
Fagersta Soedra IK
4:00 pm
Not started
IFK Stocksund
FC Gute
5:00 pm
Not started
Arameiska-Syrianska IF
Enkoeping
5:00 pm
Not started
IFK Oesteraakers FK
Syrianska
5:00 pm
Not started
Ifoe Bromoella IF
No Articles

2. Division Norra Goetaland

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Vaenersborgs IF 9 7 2 0 19-7 23
2 IK Oddevold 9 7 1 1 21-7 22
3 Grebbestads IF 8 5 2 1 16-8 17
4 IK Gauthiod 9 4 3 2 14-7 15
5 Stenungsunds IF 9 4 3 2 15-14 15
6 Ahlafors IF 9 3 3 3 16-23 12
7 Vaenersborgs FK 8 3 2 3 23-18 11
8 Saevedalens IF 8 3 2 3 17-15 11
9 IF Karlstad Fotbollutveckling 9 3 1 5 16-17 10
10 Nordvaermland FF 8 2 3 3 13-14 9
11 Lidkoepings FK 9 2 3 4 12-15 9
12 Vaargaarda IK 9 1 2 6 6-16 5
13 IFK Aamaal 9 1 2 6 11-27 5
14 IFK Tidaholm 9 1 1 7 12-23 4

2. Division Norra Svealand

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Hudiksvalls FF 9 7 1 1 23-10 22
2 Karlbergs BK 9 6 3 0 19-2 21
3 Enkoeping 9 6 1 2 18-9 19
4 Skiljebo SK 9 6 0 3 20-14 18
5 FC Stockholm Internazionale 9 5 2 2 19-9 17
6 IFK Oesteraakers FK 9 5 1 3 16-16 16
7 Gamla Upsala 9 4 2 3 15-14 14
8 Enskede IK 9 4 1 4 17-21 13
9 IFK Lidingoe 9 4 0 5 24-21 12
10 IFK Stocksund 9 2 2 5 11-15 8
11 Fanna BK 9 2 1 6 13-20 7
12 Kvarnsvedens IK 9 1 2 6 8-14 5
13 Kungsaengens IF 9 1 1 7 13-24 4
14 Fagersta Soedra IK 9 1 1 7 7-34 4

2. Division Norrland

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Bodens BK 9 7 1 1 20-8 22
2 IFK Oestersund 9 6 1 2 29-14 19
3 Ytterhogdals IK 9 6 1 2 19-8 19
4 Piteaa 8 6 1 1 19-9 19
5 Friska Viljor 9 5 1 3 15-10 16
6 Stoede IF 9 5 1 3 18-16 16
7 Gottne IF 9 5 1 3 14-12 16
8 Umeaa FC Akademi 9 4 1 4 19-18 13
9 Skellefteaa 9 4 1 4 6-11 13
10 Notvikens IK 9 2 2 5 13-26 8
11 Sandviks IK 9 2 1 6 7-11 7
12 IFK Umeaa 8 1 1 6 13-20 4
13 Taefteaa IK 9 1 1 7 14-25 4
14 Moroen BK 9 1 0 8 7-25 3

2. Division Oestra Goetaland

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Oesterlen FF 9 7 0 2 20-7 21
2 Syrianska 9 5 3 1 11-8 18
3 Dalstorps IF 9 4 4 1 16-10 16
4 Husqvarna FF 9 4 2 3 17-15 14
5 IFK Haessleholm 9 4 1 4 17-15 13
6 Haessleholms IF 9 4 1 4 14-13 13
7 Asarums IF FK 9 4 1 4 14-16 13
8 Nosaby IF 9 4 0 5 18-15 12
9 IK Tord 9 3 3 3 16-14 12
10 Kristianstad FC 8 3 2 3 10-14 11
11 Ifoe Bromoella IF 9 3 0 6 9-14 9
12 FK Aelmeboda/Linneryd 9 2 2 5 13-21 8
13 Raeppe GOIF 7 2 1 4 13-16 7
14 IFK Karlshamn 8 1 2 5 9-19 5

2. Division Soedra Svealand

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Aatvidaberg 9 7 0 2 21-14 21
2 BK Forward 9 6 2 1 19-12 20
3 Tyresoe 9 6 1 2 23-12 19
4 Assyriska FF 8 5 1 2 19-9 16
5 Trosa-Vagnhaerad SK 8 4 3 1 16-10 15
6 Arameiska-Syrianska IF 9 4 1 4 14-18 13
7 Rynninge 9 3 2 4 14-13 11
8 IFK Kumla 9 3 2 4 17-17 11
9 Vaermbols FC 9 3 2 4 16-18 11
10 IFK Eskilstuna 9 3 1 5 12-19 10
11 Huddinge IF 9 2 2 5 12-14 8
12 FC Gute 9 2 2 5 11-19 8
13 Newroz FC 9 2 1 6 14-22 7
14 Assyriska IF Norrkoeping 9 2 0 7 8-19 6

2. Division Vaestra Goetaland

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Aengelholms FF 9 6 1 2 15-6 19
2 IFK Malmoe FK 9 6 1 2 13-5 19
3 Vaestra Froelunda 9 5 2 2 21-8 17
4 Onsala BK 9 4 2 3 19-16 14
5 BK Olympic 9 4 2 3 15-12 14
6 Vinbergs IF 9 4 1 4 16-19 13
7 Varbergs GIF FK 9 3 3 3 18-17 12
8 Assyriska BK 9 4 0 5 15-20 12
9 FC Rosengaard 9 2 5 2 12-12 11
10 Esloevs 8 3 2 3 14-20 11
11 Halmia 8 2 4 2 14-13 10
12 Ullareds IK 8 3 0 5 10-13 9
13 KSF Prespa Birlik 8 2 0 6 9-25 6
14 Limhamn Bunkeflo IF 9 1 1 7 7-12 4