1. Division
No Articles

1. Division Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 B 93 8 6 2 0 19-6 20
2 Sundby 8 5 1 2 27-7 16
3 Oesterbro IF 8 4 2 2 20-8 14
4 FB 8 1 1 6 7-35 4
5 Damsoe 8 1 0 7 5-22 3

1. Division Grp. 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Herlufsholm 8 8 0 0 25-8 24
2 Naesby BK 8 4 1 3 13-12 13
3 Solroed FC 8 4 1 3 12-15 13
4 Ballerup-Skovlunde 8 1 1 6 7-13 4
5 Fredensborg BI 8 0 3 5 7-16 3

1. Division Grp. 3

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Odense Q 8 7 1 0 33-3 22
2 ASA Aarhus 8 4 1 3 18-12 13
3 Varde 8 3 1 4 10-22 10
4 IF Lyseng 8 3 0 5 9-21 9
5 Aarhus 1900 8 1 1 6 8-20 4

1. Division Grp. 4

# Team GP W D L GS-GA PT
1 JAI Aarhus 8 7 0 1 32-11 21
2 Vildbjerg 8 7 0 1 31-18 21
3 Fortuna Hjoerring II 8 4 0 4 19-11 12
4 Romalt IF 8 1 0 7 13-33 3
5 Aalborg Freja 8 1 0 7 10-32 3

1. Division Promotion Group Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 B 93 6 3 2 1 10-7 11
2 Sundby 6 2 3 1 8-9 9
3 Herlufsholm 6 2 2 2 10-8 8
4 Naesby BK 6 1 1 4 4-8 4

1. Division Promotion Group Grp. 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Odense Q 6 4 1 1 12-5 13
2 ASA Aarhus 6 2 2 2 11-7 8
3 Vildbjerg 6 2 1 3 9-12 7
4 JAI Aarhus 6 1 2 3 5-13 5

1. Division Relegation Group Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Oesterbro IF 10 7 2 1 26-8 23
2 Solroed FC 10 7 1 2 21-9 22
3 Ballerup-Skovlunde 10 5 3 2 25-8 18
4 Fredensborg BI 9 2 3 4 13-18 9
5 Damsoe 10 1 2 7 7-22 5
6 FB 9 1 1 7 9-36 4

1. Division Relegation Group Grp. 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Fortuna Hjoerring II 10 8 2 0 30-6 26
2 IF Lyseng 10 6 2 2 19-11 20
3 Varde 10 5 1 4 18-17 16
4 Aarhus 1900 10 4 0 6 20-24 12
5 Aalborg Freja 10 3 1 6 23-34 10
6 Romalt IF 10 1 0 9 11-29 3

1. Division Relegation Playoff Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Herlufsholm 6 5 1 0 17-1 26
2 Naesby BK 6 4 1 1 18-3 21
3 Ballerup-Skovlunde 6 4 1 1 16-4 17
4 Oesterbro IF 6 3 1 2 10-5 17
5 Solroed FC 6 3 0 3 12-8 14
6 Fredensborg BI 6 1 1 4 3-16 7
7 FB 5 0 0 5 1-23 0
8 Damsoe 5 0 1 4 2-19 1

1. Division Relegation Playoff Grp. 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Vildbjerg 6 5 0 1 16-6 25
2 IF Lyseng 6 5 0 1 16-5 20
3 JAI Aarhus 6 2 1 3 10-12 15
4 Varde 4 3 1 0 8-3 14
5 Aalborg Freja 5 3 0 2 8-9 11
6 Fortuna Hjoerring II 5 1 0 4 4-16 10
7 Aarhus 1900 6 1 0 5 6-11 6
8 Romalt IF 6 0 2 4 4-10 2