State Leagues
No Fixtures

Capital

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Canberra FC 7 5 2 0 17-9 17
2 Gungahlin United 7 4 2 1 14-4 14
3 Belconnen United 7 4 1 2 12-7 13
4 Tigers FC 7 3 0 4 12-10 9
5 Tuggeranong United 7 2 3 2 7-12 9
6 Canberra Olympic 7 2 0 5 12-16 6
7 Woden Weston FC 7 2 0 5 5-16 6
8 Monaro Panthers 7 1 2 4 7-12 5

Capital Playoff Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Canberra FC 3 3 0 0 9-0 9
2 Gungahlin United 3 1 1 1 4-7 4
3 Tigers FC 3 1 0 2 2-6 3
4 Belconnen United 3 0 1 2 3-5 1

Capital Playoff Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Woden Weston FC 3 2 1 0 6-2 7
2 Monaro Panthers 3 2 0 1 9-2 6
3 Canberra Olympic 3 1 1 1 3-7 4
4 Tuggeranong United 3 0 0 3 1-8 0

New South Wales

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Rockdale City Suns 11 7 3 1 20-9 24
2 Wollongong Wolves 11 8 0 3 24-14 24
3 Sydney United 58 11 7 1 3 26-20 22
4 Sydney Olympic 11 6 3 2 17-10 21
5 Sydney FC Youth 11 6 0 4 26-19 19
6 Blacktown City FC 11 4 2 4 19-15 15
7 Marconi Stallions 11 4 2 5 14-14 14
8 Manly United 11 3 3 5 14-18 12
9 North Shore Mariners 11 2 4 5 11-18 10
10 Mt Druitt Town Rangers 11 2 3 6 11-22 9
11 Western Sydney Wanderers FC Youth 11 2 2 7 14-22 8
12 APIA Leichhardt Tigers 11 2 1 8 12-27 7

Northern

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Hellenic 20 14 4 2 66-19 46
2 Mindil Aces 20 10 2 8 46-43 32
3 University Azzurri FC 20 10 1 9 45-40 31
4 Casuarina 20 7 5 8 32-38 26
5 Port Darwin 20 7 4 9 34-42 25
6 Darwin Hearts FC 20 3 2 15 13-54 11

Northern New South Wales

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Edgeworth Eagles 13 11 0 2 33-8 33
2 Broadmeadow Magic 13 8 2 3 29-16 26
3 Newcastle Olympic 13 7 2 4 26-18 23
4 Charlestown Azzurri 13 7 2 4 16-11 23
5 Maitland 13 7 1 5 24-16 22
6 Lambton Jaffas FC 13 5 4 4 25-18 19
7 Weston Workers 13 5 3 5 21-19 18
8 Valentine Phoenix 13 3 3 7 12-29 12
9 Adamstown Rosebud FC 13 1 2 10 11-40 5
10 Lake Macquarie 13 1 1 11 11-33 4

Queensland

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Peninsula Power 24 19 1 4 54-25 58
2 Olympic FC 24 16 5 3 54-21 53
3 Gold Coast Knights 24 15 6 3 57-27 51
4 Lions FC 24 14 4 6 64-26 46
5 Moreton Bay United 24 9 5 10 46-55 32
6 Brisbane Roar FC Youth 24 9 3 12 42-41 30
7 Eastern Suburbs 24 7 8 9 46-50 29
8 Brisbane Strikers 24 7 7 10 33-42 28
9 Sunshine Coast Wanderers 24 7 4 13 41-55 25
10 Redlands United 24 7 2 15 32-64 23
11 Gold Coast United FC 24 5 8 11 37-47 23
12 Capalaba 24 6 2 16 35-72 20
13 Brisbane City 24 5 5 14 37-53 20

Southern

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Adelaide Comets 21 14 1 6 44-23 43
2 Campbelltown City 22 13 4 5 36-27 43
3 North Eastern Metro Stars 21 12 5 4 51-30 41
4 Croydon Kings 22 11 3 8 42-32 36
5 Adelaide Raiders 22 9 7 6 30-27 34
6 Cumberland United 22 9 4 9 31-43 31
7 Adelaide City 21 8 6 7 26-22 30
8 Adelaide Olympic 22 8 4 10 32-32 28
9 Adelaide Blue Eagles 21 5 9 7 23-26 24
10 Adelaide United Youth 22 5 9 8 26-30 24
11 Modbury Jets 22 4 4 14 23-48 16
12 Para Hills Knights 22 3 2 17 18-42 11

Tasmania Premier League

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Devonport City 14 13 1 0 28-9 40
2 Glenorchy Knights 14 10 1 3 37-13 31
3 South Hobart 14 7 2 5 30-24 23
4 Kingborough Lions 14 6 3 5 26-34 21
5 Olympia FC Warriors 14 6 1 7 32-27 19
6 Clarence Zebras 14 4 2 8 20-32 14
7 Riverside Olympic 14 2 3 9 17-32 9
8 Launceston City 14 1 1 12 13-32 4

Victorian

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Hume City FC 5 5 0 0 11-3 15
2 Oakleigh Cannons 5 3 1 1 11-6 10
3 Dandenong Thunder SC 5 3 1 1 9-7 10
4 Avondale FC 5 4 0 1 14-4 9
5 Heidelberg United 5 3 0 2 10-6 9
6 Port Melbourne Sharks SC 5 2 3 0 8-4 9
7 St Albans Saints 5 2 3 0 7-3 9
8 South Melbourne 5 1 3 1 7-7 6
9 Green Gully Cavaliers 5 2 0 3 7-9 6
10 Bentleigh Greens 5 1 2 2 4-3 5
11 Melbourne Knights 5 0 2 3 7-16 2
12 Dandenong City 5 0 1 4 4-10 1
13 Eastern Lions SC 5 0 1 4 2-12 1
14 Altona Magic 5 0 1 4 2-13 1

Western

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Floreat Athena 11 8 1 2 24-13 25
2 Gwelup Croatia 11 7 2 2 30-14 23
3 Cockburn City 11 6 2 3 17-9 20
4 ECU Joondalup 11 6 1 4 25-15 19
5 Sorrento 11 5 3 3 28-24 18
6 Armadale 11 5 0 6 24-25 15
7 Bayswater City 11 4 3 4 18-19 15
8 Inglewood United 11 4 2 5 16-18 14
9 Perth Glory Youth 11 4 1 6 17-24 13
10 Perth 11 3 3 5 17-18 12
11 Balcatta 11 1 5 5 15-22 8
12 Rockingham City FC 11 1 1 9 10-40 4

Western Championship Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 ECU Joondalup 5 3 1 1 15-4 10
2 Cockburn City 5 3 1 1 11-8 10
3 Floreat Athena 5 3 0 2 9-6 9
4 Gwelup Croatia 5 2 1 2 10-7 7
5 Sorrento 5 1 1 3 6-16 4
6 Armadale 5 1 0 4 7-17 3

Western Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Perth 5 3 1 1 15-5 10
2 Balcatta 5 3 0 2 10-8 9
3 Perth Glory Youth 5 2 2 1 8-6 8
4 Inglewood United 5 2 1 2 7-6 7
5 Bayswater City 5 2 1 2 6-10 7
6 Rockingham City FC 5 0 1 4 4-15 1