2. Division
No Articles

FNL 2 Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 SKA Rostov 18 14 2 2 32-10 44
2 Chayka 18 13 3 2 44-10 42
3 Dynamo Makhachkala 18 12 4 2 32-9 40
4 Forte Taganrog 17 10 6 1 30-13 36
5 Anzhi Makhachkala 18 9 3 6 25-14 30
6 FC Kuban-Holding 18 8 5 5 20-16 29
7 Chernomorets Novorossiysk 18 8 4 6 30-20 28
8 Spartak Nalchik 18 6 8 4 18-12 26
9 Legion Dinamo 18 6 6 6 22-13 24
10 Tuapse 18 6 3 9 19-24 21
11 Dinamo Stavropol 18 5 5 8 23-27 20
12 Mashuk-KMV 18 5 4 9 27-27 19
13 Biolog Novokubansk 17 5 4 8 23-22 19
14 FC Rotor Volgograd II 18 4 4 10 17-31 16
15 Druzhba 18 3 6 9 12-27 15
16 FC Alania Vladikavkaz II 18 1 4 13 15-52 7
17 Yessentuki 18 1 1 16 8-70 4

FNL 2 Grp. 2 Subgroup 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Tver FC 18 12 5 1 34-14 41
2 Leningradets 18 12 4 2 42-17 40
3 Krasava 18 9 4 5 28-14 31
4 Dynamo Saint Petersburg 18 8 4 6 25-22 28
5 Zvezda Saint Petersburg 18 8 2 8 26-23 26
6 Kairat Moscow 18 6 5 7 23-28 23
7 Zenit St. Petersburg II 18 5 4 9 25-40 19
8 Luki-Energiya 18 4 3 11 16-38 15
9 Baltika-BFU Kaliningrad 18 4 2 12 17-27 14
10 FC Chita 18 2 7 9 14-27 13

FNL 2 Grp. 2 Subgroup 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Shinnik Yaroslavl 20 17 1 2 38-8 52
2 Dinamo Moscow II 20 10 8 2 40-17 38
3 Kazanka Moscow 20 9 4 7 25-17 31
4 FC Yenisey Krasnoyarsk II 20 9 3 8 24-27 30
5 Murom 20 7 7 6 26-18 28
6 Volna Nizhny Novgorod 20 8 4 8 28-31 28
7 Olimp Dolgoprudny II 20 7 5 8 27-24 26
8 Khimik Dzerzhinsk 20 5 6 9 18-36 21
9 Torpedo Vladimir 20 5 3 12 16-35 18
10 Znamya 20 5 4 11 25-32 16
11 Chertanovo Moscow 20 4 3 13 16-38 15

FNL 2 Grp. 3 Subgroup 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Rodina 20 16 3 1 58-16 51
2 FK Saransk 20 14 2 4 44-20 44
3 Strogino 20 13 2 5 40-27 41
4 Peresvet Domodedovo 20 9 4 7 36-27 31
5 SKA-Khabarovsk II 20 8 5 7 29-23 29
6 Khimki 2 20 7 5 8 31-23 26
7 Saturn Ramenskoye 20 7 3 10 31-32 24
8 Kolomna 20 6 2 12 32-57 20
9 Znamya Noginsk 20 6 2 12 26-51 20
10 Kvant Obninsk 20 4 5 11 22-37 17
11 Metalurg Vidnoe 20 2 3 15 22-58 9

FNL 2 Grp. 3 Subgroup 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Sokol Saratov 20 14 4 2 38-10 46
2 Dinamo Briansk 20 11 8 1 37-11 41
3 Salyut Belgorod 20 12 3 5 32-20 39
4 Dinamo Vladivostok 20 10 9 1 38-14 39
5 FC Ryazan 20 11 3 6 27-17 36
6 Avangard Kursk 20 7 5 8 27-27 26
7 Arsenal Tula II 20 7 3 10 26-31 24
8 Zenit Penza 20 6 3 11 19-32 21
9 Sakhalin 20 5 2 13 14-36 17
10 Kaluga 20 2 5 13 10-27 11
11 Fakel-M Voronezh 20 1 3 16 6-49 6

FNL 2 Grp. 4

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Volga Ulyanovsk 19 13 4 2 42-14 43
2 FC Chelyabinsk 19 12 2 5 33-20 38
3 Amkar-Perm 19 12 2 5 33-17 38
4 Tyumen 19 11 4 4 50-24 37
5 Novosibirsk FK 18 11 3 4 23-12 36
6 Zvezda Perm 19 9 3 7 28-21 30
7 Irtysh 18 7 6 5 30-31 27
8 Spartak Tuymazy 19 9 2 8 36-36 26
9 Ural II 19 8 2 9 32-30 26
10 Torpedo Miass 19 6 2 11 18-30 20
11 Dinamo Barnaul 18 5 3 10 19-25 18
12 NoSta 18 5 2 11 18-29 17
13 FC Orenburg II 18 3 7 8 18-30 16
14 Zenit Izhevsk 19 2 3 14 11-36 9
15 Lada Togliatti 19 2 5 12 17-53 8