, | Futaa
No Articles

05 June, 2020

04 June, 2020

Primera Division Clausura
Limon Limon-logo 0 - 2 Grecia-logo Grecia
Primeira Liga
Vitoria de Guimaraes Vitoria de Guimaraes-logo 2 - 2 Sporting CP-logo Sporting CP
1. Division
GKS Tychy 71 GKS Tychy 71-logo 1 - 1 Zaglebie Sosnowiec-logo Zaglebie Sosnowiec
Primeira Liga
Benfica Benfica-logo 0 - 0 Tondela-logo Tondela
Club Friendlies
Neptunas Klaipeda Neptunas Klaipeda-logo 3 - 0 Rosa Klaipeda-logo Rosa Klaipeda
Primeira Liga
Maritimo Maritimo-logo 1 - 1 Vitoria de Setubal-logo Vitoria de Setubal
Esiliiga
Flora Tallinn U21 Flora Tallinn U21-logo 0 - 1 Parnu JK Vaprus-logo Parnu JK Vaprus
Esiliiga
FC Kohtla-Jaerve FC Kohtla-Jaerve-logo 0 - 1 Tammeka U21-logo Tammeka U21
1. Division
Radomiak Radom Radomiak Radom-logo 0 - 0 Odra Opole-logo Odra Opole
EURO U21 Qualification Grp. 6
Faroe Islands U21 Faroe Islands U21-logo
19:00

Postponed
North Macedonia U21-logo North Macedonia U21
FNL
Dukla Praha Dukla Praha-logo 2 - 0 FK Slavoj Vysehrad-logo FK Slavoj Vysehrad
Esiliiga
FCI Levadia U21 FCI Levadia U21-logo 1 - 4 Nomme United-logo Nomme United
Club Friendlies
Stjoerdals Blink Stjoerdals Blink-logo 1 - 3 Rosenborg-logo Rosenborg
Club Friendlies
Mjoendalen Mjoendalen-logo 0 - 2 Vaalerenga-logo Vaalerenga
Club Friendlies
Mikkelin Palloilijat Mikkelin Palloilijat-logo 3 - 0 Mikkelin Kissat-logo Mikkelin Kissat
Esiliiga
Maardu Linnameeskond Maardu Linnameeskond-logo 3 - 1 Vaendra JK Vaprus-logo Vaendra JK Vaprus
Esiliiga
FC Elva FC Elva-logo 4 - 2 Paernu Jalgpalliklubi-logo Paernu Jalgpalliklubi
FNL
Vitkovice Vitkovice-logo 2 - 3 FC Zbrojovka Brno-logo FC Zbrojovka Brno
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. A
China China-logo
18:00

Postponed
Philippines-logo Philippines
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. B
Nepal Nepal-logo
18:00

Postponed
Jordan-logo Jordan
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. B
Australia Australia-logo
18:00

Postponed
Chinese Taipei-logo Chinese Taipei
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. H
Lebanon Lebanon-logo
18:00

Postponed
Sri Lanka-logo Sri Lanka
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. H
South Korea South Korea-logo
18:00

Postponed
North Korea-logo North Korea
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. C
Iran Iran-logo
18:00

Postponed
Bahrain-logo Bahrain
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. C
Iraq Iraq-logo
18:00

Postponed
Cambodia-logo Cambodia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. D
Saudi Arabia Saudi Arabia-logo
18:00

Postponed
Palestine-logo Palestine
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. D
Uzbekistan Uzbekistan-logo
18:00

Postponed
Singapore-logo Singapore
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. G
Vietnam Vietnam-logo
18:00

Postponed
Indonesia-logo Indonesia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. G
UAE UAE-logo
18:00

Postponed
Thailand-logo Thailand
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. E
Bangladesh Bangladesh-logo
18:00

Postponed
India-logo India
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. E
Oman Oman-logo
18:00

Postponed
Qatar-logo Qatar
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. F
Kyrgyzstan Kyrgyzstan-logo
18:00

Postponed
Mongolia-logo Mongolia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. F
Japan Japan-logo
18:00

Postponed
Tajikistan-logo Tajikistan
Club Friendlies
Odds Ballklubb Odds Ballklubb-logo 2 - 1 Start-logo Start
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. A
Guam Guam-logo
15:00

Postponed
Syria-logo Syria
Club Friendlies
Molde Molde-logo 4 - 2 Kristiansund BK-logo Kristiansund BK
Club Friendlies
Jedinstvo Surcin Jedinstvo Surcin-logo 2 - 2 Brodarac-logo Brodarac
Primera Division Clausura
Deportivo Saprissa Deportivo Saprissa-logo 2 - 2 ADR Jicaral-logo ADR Jicaral
Primera Division Clausura
C.S. Cartagines C.S. Cartagines-logo 1 - 4 Club Sport Herediano-logo Club Sport Herediano
Primera Division Clausura
Santos de Guapiles Santos de Guapiles-logo 3 - 1 Municipal Perez Zeledon-logo Municipal Perez Zeledon

03 June, 2020

Primera Division Clausura
La U Universitarios La U Universitarios-logo 1 - 2 Deportiva San Carlos-logo Deportiva San Carlos
Primeira Liga
Famalicao Famalicao-logo 2 - 1 FC Porto-logo FC Porto
1. Division
Olimpia Grudziadz Olimpia Grudziadz-logo 1 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biala-logo Podbeskidzie Bielsko-Biala
1. Bundesliga
Werder Bremen Werder Bremen-logo 0 - 3 Eintracht Frankfurt-logo Eintracht Frankfurt
2. Division
GKS Katowice GKS Katowice-logo 2 - 1 Gornik Leczna-logo Gornik Leczna
1. Liga
Sparta Prague Sparta Prague-logo 3 - 0 Teplice-logo Teplice
Primeira Liga
Portimonense Portimonense-logo 1 - 0 Gil Vicente-logo Gil Vicente
Cup
Vojvodina Vojvodina-logo 5 - 4 Mladost Lucani-logo Mladost Lucani
FA Cup
Budapest Honved Budapest Honved-logo 2 - 1 Mezokovesd SE-logo Mezokovesd SE
2. Division
Widzew Lodz Widzew Lodz-logo 1 - 2 SKRA Czestochowa-logo SKRA Czestochowa
2. Bundesliga
Hannover 96 Hannover 96-logo 3 - 0 Dynamo Dresden-logo Dynamo Dresden
Meistriliiga
Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond-logo 1 - 3 Flora Tallinn-logo Flora Tallinn
1. Division
GKS Jastrzebie GKS Jastrzebie-logo 1 - 2 Warta Poznan-logo Warta Poznan
1. Liga
Opava Opava-logo 0 - 1 Bohemians 1905-logo Bohemians 1905
1. Liga
Slovacko Slovacko-logo 2 - 0 Karvina-logo Karvina
1. Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice-logo 2 - 0 Sigma Olomouc-logo Sigma Olomouc
1. Liga
Banik Ostrava Banik Ostrava-logo 0 - 2 Viktoria Plzen-logo Viktoria Plzen
FNL
Sokolov Sokolov-logo 1 - 2 Pardubice-logo Pardubice
Meistriliiga
Narva Trans Narva Trans-logo 0 - 2 Tulevik Viljandi-logo Tulevik Viljandi
Meistriliiga
Nomme JK Kalju Nomme JK Kalju-logo 2 - 0 FCI Levadia-logo FCI Levadia
Club Friendlies
Breclav Breclav-logo
19:00

Cancelled
Znojmo-logo Znojmo
Cup
FK Radnik Surdulica FK Radnik Surdulica-logo 1 - 2 Partizan Beograd-logo Partizan Beograd
Club Friendlies
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz-logo 0 - 2 Blansko-logo Blansko
Club Friendlies
FK Bospor Bohumin FK Bospor Bohumin-logo 4 - 1 SSK Bilovec-logo SSK Bilovec
2. Division
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo-logo 2 - 3 Pogon Siedlce-logo Pogon Siedlce
2. Division
Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow-logo 0 - 2 Bytovia Bytow-logo Bytovia Bytow
2. Division
Resovia Resovia-logo 1 - 1 Blekitni Stargard-logo Blekitni Stargard
2. Division
Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola-logo 2 - 2 Olimpia Elblag-logo Olimpia Elblag
2. Division
Elana Torun Elana Torun-logo 1 - 4 Stal Rzeszow-logo Stal Rzeszow
2. Division
Lech Poznan ll Lech Poznan ll-logo 2 - 2 Garbarnia-logo Garbarnia
FNL
Usti nad Labem Usti nad Labem-logo 2 - 0 FC Vlasim-logo FC Vlasim
Club Friendlies
Radomlje Radomlje-logo 3 - 1 NK Dob-logo NK Dob
Club Friendlies
Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana-logo 0 - 1 Nafta-logo Nafta
Club Friendlies
Slovan Bratislava Slovan Bratislava-logo 2 - 1 Nitra-logo Nitra
2. Division
Polkowice Polkowice-logo 1 - 2 KS Legionovia Legionowo-logo KS Legionovia Legionowo

07 June, 2020

Primera Division Clausura
Deportivo Saprissa Deportivo Saprissa-logo
05:00
Grecia-logo Grecia
New South Wales Premier League 2
Central Coast Mariners Youth Central Coast Mariners Youth-logo
08:00

Postponed
Bonnyrigg White Eagles-logo Bonnyrigg White Eagles
Queensland Premier League
Ipswich Knights Ipswich Knights-logo
08:00

Postponed
Logan Lightning-logo Logan Lightning
Queensland Premier League
Holland Park Hawks Holland Park Hawks-logo
11:00

Postponed
SWQ Thunder-logo SWQ Thunder
K-League 1
Suwon Bluewings Suwon Bluewings-logo
13:00
Gwangju FC-logo Gwangju FC
K-League 1
Seongnam FC Seongnam FC-logo
13:00
Daegu FC-logo Daegu FC
Meistriliiga
Tulevik Viljandi Tulevik Viljandi-logo
13:00
FC Kuressaare-logo FC Kuressaare
Esiliiga
FC Elva FC Elva-logo
13:00
Maardu Linnameeskond-logo Maardu Linnameeskond
Esiliiga
Vaendra JK Vaprus Vaendra JK Vaprus-logo
13:00
Nomme United-logo Nomme United
1. Division
Zaglebie Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec-logo
13:40
Stomil Olsztyn-logo Stomil Olsztyn
2. Division
Stal Rzeszow Stal Rzeszow-logo
14:05
Widzew Lodz-logo Widzew Lodz
1. Bundesliga
Werder Bremen Werder Bremen-logo
14:30
Wolfsburg-logo Wolfsburg
2. Bundesliga
VfB Stuttgart VfB Stuttgart-logo
14:30
Osnabrueck-logo Osnabrueck
2. Bundesliga
Hannover 96 Hannover 96-logo
14:30
FC Heidenheim-logo FC Heidenheim
2. Bundesliga
Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue-logo
14:30
Karlsruher SC-logo Karlsruher SC
Meistriliiga
Nomme JK Kalju Nomme JK Kalju-logo
15:00
Flora Tallinn-logo Flora Tallinn
Club Friendlies
Breidablik Breidablik-logo
15:00
HK Kopavogs-logo HK Kopavogs
Super Liga
Radnicki Nis Radnicki Nis-logo
16:00
Rad Beograd-logo Rad Beograd
1. Liga
Opava Opava-logo
16:00
Slovacko-logo Slovacko
1. Liga
Karvina Karvina-logo
16:00
SK Dynamo Ceske Budejovice-logo SK Dynamo Ceske Budejovice
Premier League
FK Vitebsk FK Vitebsk-logo
16:00
BATE Borisov-logo BATE Borisov
1. Division
GKS Tychy 71 GKS Tychy 71-logo
16:10
Chojniczanka Chojnice-logo Chojniczanka Chojnice
1. Bundesliga
Union Berlin Union Berlin-logo
16:30
Schalke 04-logo Schalke 04
2. Division
Garbarnia Garbarnia-logo
17:00
Polkowice-logo Polkowice
2. Division
Olimpia Elblag Olimpia Elblag-logo
17:00
Resovia-logo Resovia
2. Division
Blekitni Stargard Blekitni Stargard-logo
17:00
Znicz Pruszkow-logo Znicz Pruszkow
Premier League
Fuglafjoerdur Fuglafjoerdur-logo
17:00
AB Argir-logo AB Argir
Premier League
EB/Streymur EB/Streymur-logo
17:00
Skala-logo Skala
Premier League
Klaksvik Klaksvik-logo
17:00
NSI Runavik-logo NSI Runavik
Superligaen
FC Koebenhavn FC Koebenhavn-logo
18:00
Randers FC-logo Randers FC
Superligaen
SoenderjyskE SoenderjyskE-logo
18:00
Silkeborg-logo Silkeborg
Superligaen
AaB AaB-logo
18:00
AGF-logo AGF
Superligaen
OB OB-logo
18:00
Esbjerg fB-logo Esbjerg fB
Superligaen
AC Horsens AC Horsens-logo
18:00
Broendby IF-logo Broendby IF
Superligaen
FC Nordsjaelland FC Nordsjaelland-logo
18:00
FC Midtjylland-logo FC Midtjylland
Superligaen
Hobro Hobro-logo
18:00
Lyngby-logo Lyngby
Super Liga
Mladost Lucani Mladost Lucani-logo
18:00
Macva Sabac-logo Macva Sabac
1. Division
Odra Opole Odra Opole-logo
18:00
GKS Jastrzebie-logo GKS Jastrzebie
1. Division
Sandecja Nowy Sacz Sandecja Nowy Sacz-logo
18:00
Radomiak Radom-logo Radomiak Radom
1. Liga
Sigma Olomouc Sigma Olomouc-logo
18:00
Banik Ostrava-logo Banik Ostrava
1. Liga
Teplice Teplice-logo
18:00
Jablonec-logo Jablonec
FNL
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno-logo
18:00
Trinec-logo Trinec
FNL
FC Vlasim FC Vlasim-logo
18:00
Dukla Praha-logo Dukla Praha
FNL
Pardubice Pardubice-logo
18:00
Vitkovice-logo Vitkovice
FNL
FK Slavoj Vysehrad FK Slavoj Vysehrad-logo
18:00
MFK Chrudim-logo MFK Chrudim
Premier League
Belshina Bobruisk Belshina Bobruisk-logo
18:00
Dinamo Minsk-logo Dinamo Minsk
Prva Liga
FK Smederevo 1924 FK Smederevo 1924-logo
18:30
Zarkovo-logo Zarkovo
Prva Liga
FK Metalac FK Metalac-logo
18:30
Buducnost Dobanovci-logo Buducnost Dobanovci
2. Division
SKRA Czestochowa SKRA Czestochowa-logo
18:30
GKS Katowice-logo GKS Katowice
2. Division
Bytovia Bytow Bytovia Bytow-logo
19:00
Gryf Wejherowo-logo Gryf Wejherowo
1. Bundesliga
Augsburg Augsburg-logo
19:00
FC Koeln-logo FC Koeln
Meistriliiga
Tammeka Tammeka-logo
19:00
Paide Linnameeskond-logo Paide Linnameeskond
Premier League
Vikingur Vikingur-logo
19:00
B36 Torshavn-logo B36 Torshavn
NB I
Zalaegerszeg Zalaegerszeg-logo
19:55
Puskas FC Academy-logo Puskas FC Academy
1. Liga
Slavia Prague Slavia Prague-logo
20:00
Viktoria Plzen-logo Viktoria Plzen
Premier League
Shakhtyor Soligorsk Shakhtyor Soligorsk-logo
20:00
Energetik-BGU-logo Energetik-BGU
NB I
Ferencvaros Ferencvaros-logo
22:05
Diosgyori VTK-logo Diosgyori VTK
Primeira Liga
Rio Ave Rio Ave-logo
23:00
Pacos de Ferreira-logo Pacos de Ferreira
Primera Division Clausura
Guadalupe FC Guadalupe FC-logo
00:00
ADR Jicaral-logo ADR Jicaral

08 June, 2020

09 June, 2020

Club Friendlies
Stroemsgodset Stroemsgodset-logo
13:00
Raufoss-logo Raufoss
Club Friendlies
FC Zuerich FC Zuerich-logo
15:00
Aarau-logo Aarau
NB I
Varda SE Varda SE-logo
17:55
Mezokovesd SE-logo Mezokovesd SE
FNL
Sokolov Sokolov-logo
18:00
Usti nad Labem-logo Usti nad Labem
FNL
FK Varnsdorf FK Varnsdorf-logo
18:00
SK Prostejov-logo SK Prostejov
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. A
China China-logo
18:00

Postponed
Syria-logo Syria
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. A
Philippines Philippines-logo
18:00

Postponed
Maldives-logo Maldives
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. B
Australia Australia-logo
18:00

Postponed
Jordan-logo Jordan
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. B
Chinese Taipei Chinese Taipei-logo
18:00

Postponed
Kuwait-logo Kuwait
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. H
North Korea North Korea-logo
18:00

Postponed
Turkmenistan-logo Turkmenistan
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. H
South Korea South Korea-logo
18:00

Postponed
Lebanon-logo Lebanon
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. C
Iran Iran-logo
18:00

Postponed
Iraq-logo Iraq
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. C
Bahrain Bahrain-logo
18:00

Postponed
Hong Kong-logo Hong Kong
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. D
Saudi Arabia Saudi Arabia-logo
18:00

Postponed
Uzbekistan-logo Uzbekistan
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. D
Palestine Palestine-logo
18:00

Postponed
Yemen-logo Yemen
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. G
Thailand Thailand-logo
18:00

Postponed
Malaysia-logo Malaysia
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. G
UAE UAE-logo
18:00

Postponed
Vietnam-logo Vietnam
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. E
Bangladesh Bangladesh-logo
18:00

Postponed
Oman-logo Oman
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. E
India India-logo
18:00

Postponed
Afghanistan-logo Afghanistan
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. F
Tajikistan Tajikistan-logo
18:00

Postponed
Myanmar-logo Myanmar
World Cup Qualification AFC 2nd Round Grp. F
Japan Japan-logo
18:00

Postponed
Kyrgyzstan-logo Kyrgyzstan
Africa Cup of Nations Qualification Grp. B
Uganda Uganda-logo
19:00

Postponed
Burkina Faso-logo Burkina Faso
Africa Cup of Nations Qualification Grp. A
Guinea Guinea-logo
19:00

Postponed
Mali-logo Mali
Africa Cup of Nations Qualification Grp. C
South Africa South Africa-logo
19:00

Postponed
Ghana-logo Ghana
Africa Cup of Nations Qualification Grp. D
Gabon Gabon-logo
19:00

Postponed
DR Congo-logo DR Congo
Africa Cup of Nations Qualification Grp. F
Cape Verde Cape Verde-logo
19:00

Postponed
Cameroon-logo Cameroon
Africa Cup of Nations Qualification Grp. F
Rwanda Rwanda-logo
19:00

Postponed
Mozambique-logo Mozambique
Africa Cup of Nations Qualification Grp. E
Burundi Burundi-logo
19:00

Postponed
Central African Republic-logo Central African Republic
Africa Cup of Nations Qualification Grp. E
Mauritania Mauritania-logo
19:00

Postponed
Morocco-logo Morocco
Africa Cup of Nations Qualification Grp. H
Zambia Zambia-logo
19:00

Postponed
Algeria-logo Algeria
Africa Cup of Nations Qualification Grp. G
Kenya Kenya-logo
19:00

Postponed
Egypt-logo Egypt

Current Standings

Team GP W D L GS-GA PT