State Leagues

Capital

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Canberra FC 7 5 2 0 17-9 17
2 Gungahlin United 7 4 2 1 14-4 14
3 Belconnen United 7 4 1 2 12-7 13
4 Tigers FC 7 3 0 4 12-10 9
5 Tuggeranong United 7 2 3 2 7-12 9
6 Canberra Olympic 7 2 0 5 12-16 6
7 Woden Weston FC 7 2 0 5 5-16 6
8 Monaro Panthers 7 1 2 4 7-12 5

Capital Playoff Grp. A

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Canberra FC 3 3 0 0 9-0 9
2 Gungahlin United 3 1 1 1 4-7 4
3 Tigers FC 3 1 0 2 2-6 3
4 Belconnen United 3 0 1 2 3-5 1

Capital Playoff Grp. B

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Woden Weston FC 3 2 1 0 6-2 7
2 Monaro Panthers 3 2 0 1 9-2 6
3 Canberra Olympic 3 1 1 1 3-7 4
4 Tuggeranong United 3 0 0 3 1-8 0

New South Wales

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Rockdale City Suns 9 6 2 1 16-6 20
2 Wollongong Wolves 9 6 0 3 15-9 18
3 Sydney United 58 9 6 0 3 20-17 18
4 Sydney Olympic 9 5 2 2 15-9 17
5 Sydney FC Youth 9 5 0 3 20-15 16
6 Marconi Stallions 9 4 2 3 13-8 14
7 Blacktown City FC 9 2 2 4 11-13 9
8 Manly United 9 2 3 3 11-13 9
9 Western Sydney Wanderers FC Youth 9 2 2 5 12-16 8
10 Mt Druitt Town Rangers 9 2 2 5 10-20 8
11 North Shore Mariners 9 1 4 4 7-15 7
12 APIA Leichhardt Tigers 9 2 1 6 11-20 7

Northern

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Hellenic 20 14 4 2 66-19 46
2 Mindil Aces 20 10 2 8 46-43 32
3 University Azzurri FC 20 10 1 9 45-40 31
4 Casuarina 20 7 5 8 32-38 26
5 Port Darwin 20 7 4 9 34-42 25
6 Darwin Hearts FC 20 3 2 15 13-54 11

Northern New South Wales

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Edgeworth Eagles 12 10 0 2 24-8 30
2 Broadmeadow Magic 11 8 1 2 28-13 25
3 Maitland 12 6 1 5 23-16 19
4 Lambton Jaffas FC 12 5 3 4 24-17 18
5 Newcastle Olympic 11 5 2 4 21-18 17
6 Charlestown Azzurri 11 5 2 4 12-10 17
7 Weston Workers 12 4 3 5 18-19 15
8 Valentine Phoenix 11 3 3 5 12-25 12
9 Adamstown Rosebud FC 11 1 2 8 11-29 5
10 Lake Macquarie 11 1 1 9 10-28 4

Queensland

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Lions FC 17 10 4 3 50-16 34
2 Olympic FC 17 10 4 3 33-16 34
3 Peninsula Power 15 11 1 3 29-17 34
4 Gold Coast Knights 15 8 6 1 33-14 30
5 Brisbane Roar FC Youth 17 7 2 8 32-28 23
6 Moreton Bay United 16 6 4 6 29-34 22
7 Capalaba 16 6 2 8 32-45 20
8 Gold Coast United FC 16 4 6 6 23-27 18
9 Brisbane Strikers 16 4 6 6 22-27 18
10 Eastern Suburbs 15 3 6 6 29-31 15
11 Sunshine Coast Wanderers 15 4 2 9 28-38 14
12 Brisbane City 16 4 2 10 25-39 14
13 Redlands United 17 4 1 12 20-53 13

Southern

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Adelaide Comets 17 11 1 5 33-19 34
2 Campbelltown City 17 10 2 5 30-24 32
3 Croydon Kings 17 9 3 5 35-26 30
4 North Eastern Metro Stars 17 8 5 4 38-26 29
5 Cumberland United 17 8 3 6 26-31 27
6 Adelaide City 17 6 6 5 19-16 24
7 Adelaide Blue Eagles 17 5 7 5 21-21 22
8 Adelaide Raiders 17 5 7 5 22-24 22
9 Adelaide Olympic 17 6 3 8 25-26 21
10 Adelaide United Youth 17 3 7 7 23-29 16
11 Modbury Jets 17 4 4 9 19-32 16
12 Para Hills Knights 17 2 2 13 15-32 8

Tasmania Premier League

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Devonport City 10 9 1 0 19-6 28
2 Glenorchy Knights 10 8 0 2 29-8 24
3 Olympia FC Warriors 10 5 1 4 25-19 16
4 South Hobart 10 5 0 5 20-20 15
5 Kingborough Lions 10 4 3 3 16-24 15
6 Clarence Zebras 10 3 2 5 15-20 11
7 Riverside Olympic 10 1 2 7 12-25 5
8 Launceston City 10 0 1 9 10-24 1

Victorian

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Hume City FC 5 5 0 0 11-3 15
2 Oakleigh Cannons 5 3 1 1 11-6 10
3 Dandenong Thunder SC 5 3 1 1 9-7 10
4 Avondale FC 5 4 0 1 14-4 9
5 Heidelberg United 5 3 0 2 10-6 9
6 Port Melbourne Sharks SC 5 2 3 0 8-4 9
7 St Albans Saints 5 2 3 0 7-3 9
8 South Melbourne 5 1 3 1 7-7 6
9 Green Gully Cavaliers 5 2 0 3 7-9 6
10 Bentleigh Greens 5 1 2 2 4-3 5
11 Melbourne Knights 5 0 2 3 7-16 2
12 Dandenong City 5 0 1 4 4-10 1
13 Eastern Lions SC 5 0 1 4 2-12 1
14 Altona Magic 5 0 1 4 2-13 1

Western

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Floreat Athena 11 8 1 2 24-13 25
2 Gwelup Croatia 11 7 2 2 30-14 23
3 Cockburn City 11 6 2 3 17-9 20
4 ECU Joondalup 11 6 1 4 25-15 19
5 Sorrento 11 5 3 3 28-24 18
6 Armadale 11 5 0 6 24-25 15
7 Bayswater City 11 4 3 4 18-19 15
8 Inglewood United 11 4 2 5 16-18 14
9 Perth Glory Youth 11 4 1 6 17-24 13
10 Perth 11 3 3 5 17-18 12
11 Balcatta 11 1 5 5 15-22 8
12 Rockingham City FC 11 1 1 9 10-40 4

Western Championship Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Floreat Athena 4 3 0 1 8-4 9
2 ECU Joondalup 4 2 1 1 11-4 7
3 Cockburn City 4 2 1 1 9-7 7
4 Gwelup Croatia 4 1 1 2 8-7 4
5 Sorrento 4 1 1 2 6-12 4
6 Armadale 4 1 0 3 7-15 3

Western Relegation Group

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Perth 4 3 0 1 13-3 9
2 Inglewood United 4 2 1 1 6-4 7
3 Perth Glory Youth 4 2 1 1 6-4 7
4 Balcatta 4 2 0 2 8-7 6
5 Bayswater City 4 1 1 2 4-9 4
6 Rockingham City FC 4 0 1 3 3-13 1