Oberliga

25 October, 2020

SpVg Frechen 20 3 - 3 FT VfL Alfter Pesch 3 - 2 FT FC Huerth Elversberg II 3 - 2 FT Hertha Wiesbach VfB Hilden 5 - 0 FT Union Nettetal SpVgg Sterkrade-Nord 4 - 2 FT FC Kleve Borussia Freialdenhoven 2 - 0 FT VfL Vichttal Viktoria Arnoldsweiler 0 - 2 FT FC Hennef 05 Wormatia Worms 3 - 2 FT FV Dudenhofen SV Gonsenheim 1 - 1 FT Alemannia Waldalgesheim ASC Dortmund 3 - 1 FT SC Westfalia Herne Sportfreunde Siegen 3 - 2 FT SG Finnentrop/Bamenohl TuS Haltern 0 - 1 FT FC Guetersloh TuS Erndtebrueck 1 - 0 FT SpVgg Vreden SV Steinbach 1920 0 - 2 FT FC Hanau 93 FC 1931 Eddersheim 2 - 3 FT VFB Ginsheim FSV Fernwald 1 - 2 FT KSV Baunatal SV Zeilsheim 4 - 3 FT RW Walldorf TV Jahn Hiesfeld 1 - 2 FT Sportfreunde Baumberg Cronenberger SC 3 - 3 FT FSV Duisburg SpVg Schonnebeck 2 - 1 FT Niederwenigern SW Essen 1 - 0 FT FC Kray FC Monheim 2 - 3 FT Ratinger SV TVD Velbert 1 - 3 FT DJK Teutonia St. Toenis Arminia Hannover 1 - 0 FT FT Braunschweig MTV Gifhorn 3 - 1 FT Lupo-Martini Wolfsburg MTV Eintracht Celle 2 - 1 FT TuS Bersenbrueck Spelle-Venhaus 2 - 1 FT Rotenburger SV Blau-Weiss Lohne 2 - 0 FT Kickers Emden Heeslinger SC 2 - 1 FT VfL Oldenburg Union Tornesch 2 - 3 FT Victoria Hamburg Torgelower SV Greif 1 - 0 FT SFC Stern 1900 1. FC Lok Stendal 0 - 0 FT SpVg BW 90 Berlin Hansa Rostock II 4 - 1 FT Brandenburger SC Sued CFC Hertha 06 0 - 3 FT Staaken Tasmania Berlin 1 - 3 FT Rostocker FC 1895 TSG Neustrelitz 2 - 4 FT Hertha Zehlendorf Eintracht Northeim 0 - 4 FT FC Germania Egestorf-Langreder Eckernfoerder SV 2 - 2 FT TSV Altenholz SV Eichede 6 - 0 FT Eutin 08 SV Todesfelde 1 - 1 FT Oldenburger SV TSV Buchholz 6 - 1 FT FC Suederelbe SV Rugenbergen 2 - 2 FT Bramfelder SV Niendorfer TSV 1 - 1 FT Uhlenhorster SC Paloma Ludwigsfelder FC 3 - 3 FT Carl Zeiss Jena II HEBC Hamburg 3 - 1 FT Hamm United
No Articles

Oberliga Baden-Wurttemberg

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Freiberg 13 11 2 0 42-6 35
2 Stuttgarter Kickers 13 9 3 0 41-12 30
3 Goeppinger SV 13 8 2 3 26-14 26
4 FSV 08 Bissingen 12 8 1 3 24-16 25
5 Noettingen 11 7 2 2 25-16 23
6 FC Rielasingen-Arlen 12 6 4 1 18-12 22
7 Neckarsulmer Sport Union 13 6 4 3 18-14 22
8 FV Ravensburg 12 4 6 2 22-14 18
9 Dorfmerkingen 12 4 5 3 15-11 17
10 FC 08 Villingen 12 4 5 3 10-9 17
11 1. CfR Pforzheim 12 4 3 5 21-17 15
12 Reutlingen 12 4 2 6 18-29 14
13 TSG Backnang 11 2 6 3 14-19 12
14 FC Bruchsal 11 3 3 5 16-23 12
15 TSV Ilshofen 12 3 2 7 15-28 11
16 SV Linx 11 3 2 6 16-30 11
17 FV Loerrach-Brombach 13 2 2 9 16-30 8
18 FCA Walldorf II 13 2 2 9 18-34 8
19 Freiburger FC 12 2 2 8 12-28 8
20 SV Sandhausen ll 12 2 1 9 18-30 7
21 SV Oberachern 10 2 1 7 7-20 7

Oberliga Bremen

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Brinkumer SV 8 7 1 0 26-8 22
2 Bremer SV 8 7 1 0 25-8 22
3 SFL Bremerhaven 8 6 1 1 23-15 19
4 Leher 8 5 2 1 17-6 17
5 Geestemuende 8 4 1 3 27-22 13
6 Blumenthaler SV 8 3 3 2 18-12 12
7 Vatan Sport Bremen 6 4 0 2 14-13 12
8 TuS Schwachhausen 6 3 1 2 17-9 10
9 SG Aumund-Vegesack 8 2 3 3 12-14 9
10 Habenhauser FV 8 3 0 5 13-19 9
11 TuS Komet Arsten 7 2 2 3 7-9 8
12 SV Hemelingen 7 2 2 3 16-22 8
13 SC Borgfeld 8 2 1 5 15-31 7
14 BSC Hastedt 8 2 0 6 13-19 6
15 BTS Neustadt 8 2 0 6 22-29 6
16 OSC Bremerhaven 7 1 2 4 9-15 5
17 FC Union 60 7 1 1 5 10-20 4
18 Werder Bremen III 8 1 1 6 9-22 4

Oberliga Flens Nord

# Team GP W D L GS-GA PT
1 TSV Bordesholm 6 4 2 0 14-5 14
2 TSV Altenholz 6 3 1 2 8-9 10
3 TSB Flensburg 4 3 0 1 16-9 9
4 TSV Kronshagen 6 2 2 2 7-9 8
5 SC Weiche Flensburg II 4 2 1 1 7-5 7
6 SV Frisia 03 RL 2 1 0 1 5-6 3
7 Eckernfoerder SV 5 0 3 2 8-12 3
8 Husumer SV 4 0 2 2 6-9 2
9 Inter Tuerkspor Kiel 5 0 1 4 4-11 1

Oberliga Flens Sud

# Team GP W D L GS-GA PT
1 SV Todesfelde 7 5 1 1 17-5 16
2 SV Eichede 5 4 0 1 19-3 12
3 Oldenburger SV 5 2 3 0 14-7 9
4 Union Neumuenster 5 2 2 1 9-9 8
5 Luebeck II 6 1 3 2 11-13 6
6 Pansdorf 5 1 2 2 8-15 5
7 FC Dornbreite Luebeck 6 1 1 4 8-19 4
8 SV Preussen 09 Reinfeld 3 1 0 2 3-8 3
9 Eutin 08 6 1 0 5 8-18 3

Oberliga Hamburg

# Team GP W D L GS-GA PT
1 TuS Dassendorf 6 4 2 0 16-4 14
2 Victoria Hamburg 6 4 0 2 15-10 12
3 HSV Barmbek-Uhlenhorst 6 4 0 2 13-8 12
4 TSV Concordia 6 4 0 2 15-13 12
5 TSV Buchholz 6 3 2 1 15-6 11
6 Uhlenhorster SC Paloma 5 3 1 1 14-4 10
7 Hamm United 6 3 1 2 13-10 10
8 HEBC Hamburg 6 2 2 2 10-7 8
9 TSV Sasel 5 2 2 1 10-13 8
10 SV Curslack-Neuengamme 5 2 1 2 13-11 7
11 SV Rugenbergen 5 2 1 2 13-12 7
12 Niendorfer TSV 5 2 1 2 8-8 7
13 Bramfelder SV 6 1 4 1 8-10 7
14 Hamburger SV III 6 2 1 3 16-20 7
15 FC Suederelbe 6 2 1 3 11-19 7
16 VfL Lohbruegge 5 1 1 3 5-7 4
17 TuS Osdorf 5 1 0 4 8-13 3
18 Meiendorfer SV 5 1 0 4 10-24 3
19 Union Tornesch 6 0 0 6 9-23 0

Oberliga Hessen

# Team GP W D L GS-GA PT
1 SG Barockstadt Fulda Lehnerz 12 11 0 1 31-6 33
2 SC Hessen Dreieich 12 10 1 1 37-11 31
3 RW Walldorf 12 7 2 3 31-17 23
4 FC Hanau 93 11 7 2 2 28-14 23
5 Turk Gucu Friedberg 11 7 1 3 24-9 22
6 SV Rot-Weiss Hadamar 12 6 1 5 15-15 19
7 SC Waldgirmes 12 5 3 4 24-21 18
8 Buchonia Flieden 12 5 3 4 20-17 18
9 SV Zeilsheim 12 4 3 5 23-22 15
10 FSV Fernwald 11 4 3 4 16-18 15
11 SV Steinbach 1920 12 4 3 5 15-17 15
12 FV Bad Vilbel 12 3 4 5 12-14 13
13 KSV Baunatal 11 3 4 4 14-19 13
14 SV Neuhof 12 4 1 7 12-25 13
15 TUS Dietkirchen 12 4 1 7 16-34 13
16 VFB Ginsheim 12 3 2 7 17-25 11
17 SC Viktoria 06 Griesheim 12 2 4 6 12-16 10
18 Huenfelder SV 12 2 3 7 8-23 9
19 FC 1931 Eddersheim 11 2 2 7 19-28 8
20 FC 1906 Erlensee 11 2 1 8 7-30 7

Oberliga Mittelrhein

# Team GP W D L GS-GA PT
1 FC Hennef 05 8 7 1 0 18-7 22
2 Borussia Freialdenhoven 7 4 2 1 14-8 14
3 FC Huerth 8 4 2 2 12-13 14
4 VfL Alfter 7 3 4 0 19-8 13
5 VfL Vichttal 7 4 0 3 15-13 12
6 Viktoria Arnoldsweiler 8 3 2 3 14-17 11
7 Pesch 8 3 1 4 17-16 10
8 Dueren 3 3 0 0 7-1 9
9 SpVg Frechen 20 8 2 3 3 10-12 9
10 Glesch-Paffendorf 5 2 2 1 6-5 8
11 Siegburger SV 04 5 1 2 2 11-8 5
12 SV Breinig 6 1 2 3 7-9 5
13 Fortuna Koeln II 4 1 1 2 6-7 4
14 SV Eilendorf 6 1 0 5 5-18 3
15 SV Deutz 05 6 0 2 4 5-11 2
16 Spvg Wesseling Urfeld 4 0 1 3 3-9 1
17 DJK BW Friesdorf 4 0 1 3 3-10 1

Oberliga NOFV-Nord

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Tasmania Berlin 9 7 0 2 21-7 21
2 Greifswalder SV 9 5 2 2 21-7 17
3 RSV Eintracht 1949 9 5 1 3 18-16 16
4 Hertha Zehlendorf 9 4 3 2 25-17 15
5 Torgelower SV Greif 7 4 2 1 16-7 14
6 Staaken 7 4 1 2 15-6 13
7 TSG Neustrelitz 8 4 1 3 17-12 13
8 Hansa Rostock II 7 4 1 2 14-10 13
9 MSV Pampow 9 4 1 4 18-17 13
10 SpVg BW 90 Berlin 8 2 4 2 8-7 10
11 FC Strausberg 8 3 1 4 15-16 10
12 SFC Stern 1900 7 3 1 3 10-11 10
13 Rostocker FC 1895 9 3 0 6 13-24 9
14 CFC Hertha 06 8 2 0 6 8-24 6
15 1. FC Lok Stendal 8 1 2 5 7-14 5
16 Brandenburger SC Sued 8 1 2 5 6-21 5
17 SV Victoria Seelow 8 1 2 5 7-23 5

Oberliga NOFV-Sud

# Team GP W D L GS-GA PT
1 VfL Halle 96 8 6 2 0 20-8 20
2 FC Eilenburg 8 6 1 1 22-9 19
3 FC Oberlausitz Neugersdorf 9 6 1 2 14-8 19
4 FC Grimma 9 5 2 2 19-10 17
5 RW Erfurt 9 5 2 2 15-6 17
6 VfB Krieschow 8 5 1 2 21-12 16
7 Union Sandersdorf 9 5 0 4 13-17 15
8 Einheit Rudolstadt 9 4 2 3 16-11 14
9 Plauen 9 4 1 4 16-15 13
10 FC An der Fahner Hoehe 9 4 1 4 7-14 13
11 FC International Leipzig 9 3 1 5 12-13 10
12 BW Zorbau 10 3 0 7 10-20 9
13 Ludwigsfelder FC 8 2 2 4 14-16 8
14 FSV Martinroda 8 2 2 4 13-19 8
15 1. FC Merseburg 8 2 1 5 8-16 7
16 Carl Zeiss Jena II 10 0 3 7 6-20 3
17 FSV Wacker Nordhausen 8 0 2 6 6-18 2

Oberliga Niederrhein

# Team GP W D L GS-GA PT
1 FC Bocholt 10 9 1 0 32-9 28
2 Velbert 10 7 1 2 23-15 22
3 Sportfreunde Baumberg 11 7 0 4 28-17 21
4 Ratinger SV 9 6 1 2 30-11 19
5 FC Kleve 10 6 1 3 20-16 19
6 SpVgg Sterkrade-Nord 10 5 2 3 20-17 17
7 SC Duesseldorf West 7 5 1 1 18-9 16
8 DJK Teutonia St. Toenis 8 4 2 2 18-9 14
9 SW Essen 11 4 2 5 17-14 14
10 TVD Velbert 9 4 2 3 19-17 14
11 SpVg Schonnebeck 8 4 1 3 14-11 13
12 FC Monheim 8 4 1 3 15-13 13
13 SC Velbert 10 3 2 5 18-17 11
14 TSV Meerbusch 9 3 2 4 11-18 11
15 Union Nettetal 11 2 4 5 12-20 10
16 TuRU Duesseldorf 9 3 1 5 10-21 10
17 VfB Hilden 6 3 0 3 15-13 9
18 Cronenberger SC 8 2 3 3 13-15 9
19 Niederwenigern 10 2 2 6 16-20 8
20 FC Kray 8 2 1 5 12-17 7
21 TV Jahn Hiesfeld 9 2 1 6 9-22 7
22 FSV Duisburg 9 1 1 7 11-25 4
23 1. FC Moenchengladbach 10 1 0 9 8-43 3

Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig

# Team GP W D L GS-GA PT
1 FC Germania Egestorf-Langreder 8 5 2 1 13-4 17
2 SV Ramlingen-Ehlershausen 8 5 1 2 16-7 16
3 Lupo-Martini Wolfsburg 8 4 1 3 12-15 13
4 SVG Goettingen 8 3 3 2 14-7 12
5 MTV Gifhorn 8 3 1 4 12-16 10
6 BW Schwalbe Tuendern 8 2 3 3 11-12 9
7 MTV Wolfenbuettel 8 2 3 3 7-11 9
8 Arminia Hannover 7 2 2 3 11-12 8
9 Eintracht Northeim 7 1 2 3 4-13 5
10 FT Braunschweig 8 0 4 4 4-9 4

Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Spelle-Venhaus 8 6 1 1 20-7 19
2 Blau-Weiss Lohne 7 5 2 0 21-5 17
3 Heeslinger SC 6 4 2 0 15-5 14
4 Kickers Emden 7 4 1 2 13-9 13
5 VfL Oldenburg 7 3 2 2 9-10 11
6 TB Uphusen 7 2 3 2 11-17 9
7 Rotenburger SV 8 1 3 4 7-12 6
8 FC Hagen/Uthlede 8 1 2 5 6-22 5
9 TuS Bersenbrueck 8 1 1 6 9-14 4
10 MTV Eintracht Celle 8 1 1 6 14-24 4

Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Grp. Nord

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Eintracht Trier 8 7 1 0 21-2 22
2 Kaiserslautern II 8 5 1 2 16-9 16
3 Hassia Bingen 9 5 1 3 19-15 16
4 Alemannia Waldalgesheim 8 4 1 3 16-11 13
5 Koblenz 9 4 1 4 7-10 13
6 SV Gonsenheim 8 3 2 3 12-8 11
7 SG Muelheim-Kaerlich 6 3 0 3 10-13 9
7 FV Engers 6 3 1 2 13-8 10
9 FC Karbach 8 2 2 4 8-17 8
10 FSV Salmrohr 9 2 0 7 8-18 6
11 Eisbachtaler Sportfreunde 7 1 2 4 5-12 5
12 TSV Emmelshausen 7 1 2 4 6-17 5

Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Grp. Sud

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Wormatia Worms 9 8 0 1 29-8 24
2 FV Dudenhofen 9 5 2 2 17-11 17
3 FV Diefflen 9 4 2 3 17-13 14
4 Elversberg II 9 3 5 1 9-10 14
5 FSV Jaegersburg 9 4 1 4 17-24 13
6 Arminia Ludwigshafen 8 3 3 2 14-13 12
7 SV Roechling 8 3 1 4 12-12 10
8 Pfeddersheim 8 2 4 2 14-15 10
9 FC Speyer 09 8 2 2 4 13-16 8
10 Hertha Wiesbach 9 2 1 6 23-22 7
11 TuS Mechtersheim 8 1 4 3 7-13 7
12 FV Eppelborn 8 1 1 6 11-26 4

Oberliga Westfalen

# Team GP W D L GS-GA PT
1 FC Guetersloh 9 8 1 0 16-3 25
2 Holzwickeder 6 6 0 0 20-4 18
3 Westfalia Rhynern 8 5 3 0 21-10 18
4 TSG Sprockhoevel 7 6 0 1 19-10 18
5 ASC Dortmund 9 6 0 3 21-17 18
6 FC Kaan-Marienborn 07 7 5 1 1 27-7 16
7 RSV Meinerzhagen 8 5 0 3 18-11 15
8 SpVgg Vreden 9 4 2 3 19-13 14
9 Wattenscheid 9 4 2 3 14-10 14
10 Sportfreunde Siegen 10 4 2 4 11-13 14
11 Preussen Muenster II 9 4 0 5 14-15 12
12 TuS Ennepetal 7 3 2 2 18-14 11
13 TuS Erndtebrueck 8 3 0 5 6-14 9
14 TuS Haltern 9 3 0 6 8-23 9
15 SC Paderborn 07 II 8 2 2 4 18-22 8
16 Eintracht Rheine 9 2 1 6 13-25 7
17 SG Finnentrop/Bamenohl 9 1 3 5 12-18 6
18 Victoria Clarholz 7 2 0 5 9-17 6
19 SV Schermbeck 2020 6 0 4 2 7-13 4
20 SC Westfalia Herne 8 0 1 7 5-20 1
21 Hammer SpVg 8 0 0 8 8-25 0