, | Futaa

03 July, 2020

Atletico Madrid 3 - 0 FT Mallorca San Diego Loyal
23:00
Cancelled
Portland Timbers II
Charlton Athletic 0 - 1 FT Millwall Shamrock Rovers
22:00
Postponed
Finn Harps
NSI Runavik II 3 - 1 FT B68 Toftir B36 Torshavn II 2 - 2 FT AB Argir II Shelbourne
21:45
Postponed
Waterford FC
Dundalk
21:45
Postponed
St. Patrick's Athletic
Cork City
21:45
Postponed
Bohemian FC
Derry City
21:45
Postponed
Sligo Rovers
Fleetwood Town 1 - 4 FT Wycombe Wanderers Hamarkameratene 2 - 3 FT Kongsvinger Korona Kielce 1 - 1 FT Arka Gdynia Santa Clara 0 - 1 FT Maritimo B71 Sandur 4 - 2 FT HB Torshavn II FC Hoyvik 2 - 3 FT Klaksvik II Zaglebie Sosnowiec 0 - 2 FT Chrobry Glogow Denizlispor 0 - 1 FT Gaziantep FK Girona 1 - 0 FT Real Zaragoza FC Sheriff 2 - 0 FT Speranta Joenkoepings Soedra 3 - 1 FT Akropolis IF Trelleborgs FF 1 - 1 FT GIF Sundsvall Dinamo Tbilisi 4 - 0 FT Lokomotivi Tbilisi Valmiera FC 2 - 2 FT FK Spartaks FK Panevezys 0 - 2 FT FK Kauno Zalgiris 07 Vestur 2 - 2 FT Vikingur II Esbjerg fB 1 - 2 FT AC Horsens Portsmouth 1 - 1 FT Oxford United MFK Chrudim 1 - 3 FT Pardubice Sandnes 4 - 3 FT Oeygarden FK Tromsoe 1 - 0 FT Raufoss Ull/Kisa 4 - 0 FT Stroemmen KFUM 2 - 1 FT Jerv Stjoerdals Blink 2 - 3 FT Ranheim Grorud 0 - 1 FT Lillestroem Aasane 1 - 4 FT Sogndal Dainava Alytus 0 - 1 FT Lietava Jonava FA Siauliai 0 - 4 FT Hegelmann Litauen LKS Lodz 1 - 2 FT Wisla Krakow Smolevichy 3 - 3 FT Dynamo Brest Chojniczanka Chojnice 2 - 1 FT Sandecja Nowy Sacz FK Tukums 2000 1 - 3 FT FS Metta/LU Zalgiris Vilnius 0 - 0 FT Banga Gargzdai Dziugas Telsiai 1 - 1 FT Riteriai B Dinamo-Auto 3 - 1 FT FC Floresti Nevezis 4 - 0 FT FK Minija Slavia Mozyr 3 - 1 FT FK Slutsk Irtysh Pavlodar
16:00
Cancelled
Kaspyi Aktau
Moreland Zebras
13:30
Postponed
Langwarrin SC
New York Red Bulls II
02:00
Cancelled
Sporting Kansas City II

02 July, 2020

Real Madrid 1 - 0 FT Getafe Rayo Vallecano 0 - 0 FT Malaga Roma 0 - 2 FT Udinese Manchester City 4 - 0 FT Liverpool Stomil Olsztyn 2 - 0 FT Olimpia Grudziadz Sion 0 - 2 FT Luzern Sarpsborg 08 0 - 1 FT Brann Albacete 1 - 1 FT Alcorcon Eibar 0 - 2 FT Osasuna Real Sociedad 2 - 1 FT Espanyol SD Huesca 1 - 0 FT Las Palmas Atalanta 2 - 0 FT SSC Napoli Sheffield United 3 - 1 FT Tottenham Hotspur Oerebro 0 - 0 FT Haecken Helsingborg 0 - 1 FT Mjaellby Hammarby 1 - 0 FT Varbergs BoIS FC Falkenbergs FF 1 - 2 FT Sirius IFK Gothenburg 1 - 0 FT AIK Vasalunds IF 6 - 0 FT Sollentuna FK Dinamo Batumi 1 - 1 FT Saburtalo Nomme United 2 - 2 FT Parnu JK Vaprus GKS Belchatow 1 - 1 FT Podbeskidzie Bielsko-Biala Hull City 2 - 1 FT Middlesbrough Kristiansund BK 2 - 2 FT Molde FC Kohtla-Jaerve 0 - 4 FT Maardu Linnameeskond FCI Levadia U21 3 - 1 FT Paernu Jalgpalliklubi Flora Tallinn U21 1 - 2 FT Vaendra JK Vaprus Vitkovice 5 - 2 FT Trinec Navbahor Namangan 2 - 0 FT Sogdiyona Jizzax AGMK 2 - 1 FT Nasaf Qarshi Pakhtakor Tashkent 3 - 1 FT Surkhon-2011 Buxoro 1 - 4 FT Metallurg Bekobod Radomiak Radom 3 - 1 FT Wigry Suwalki LA Galaxy
05:30
Postponed
Nashville SC
Portland Timbers
05:30
Postponed
Columbus Crew
Real Salt Lake
05:00
Postponed
Sporting Kansas City
Minnesota United
04:00
Postponed
Vancouver Whitecaps
Colorado Springs Switchbacks FC
04:00
Cancelled
Las Vegas Lights FC
DC United
03:00
Postponed
FC Dallas
FC Cincinnati
02:30
Postponed
Inter Miami CF
Atlanta United
02:00
Postponed
Montreal Impact
New York City FC
02:00
Postponed
Orlando City

04 July, 2020

Houston Dynamo
03:30
Postponed
New England Revolution
OKC Energy FC
03:30
Cancelled
El Paso Locomotive
San Antonio FC
03:30
Cancelled
Orange County SC
Reno 1868 FC
05:30
Cancelled
LA Galaxy II
Moreland City FC
08:00
Postponed
Brunswick City
Werribee City
08:00
Postponed
North Geelong Warriors
Adelaide Victory 1 - 2 FT Fulham United FC Sturt Lions 4 - 1 FT Western Strikers White City Woodville 0 - 0 FT West Torrens Birkalla Seaford Rangers 2 - 4 FT West Adelaide Manningham United Blues
09:00
Postponed
Northcote City
Blaublitz Akita 2 - 0 FT Fukushima United Tianjin Tianhai
09:00
Cancelled
Shanghai SIPG FC
Chongqing Lifan
09:00
Cancelled
Guangzhou Evergrande
Hebei CFFC
09:00
Cancelled
Beijing Guoan
Shandong Luneng
09:00
Cancelled
Guangzhou R&F F.C.
Shanghai Shenhua
09:00
Cancelled
Henan Jianye
Dalian Professional FC
09:00
Cancelled
Jiangsu Suning FC
Shijiazhuang Ever Bright
09:00
Cancelled
Qingdao Huanghai
Wuhan Zall
09:00
Cancelled
Tianjin Teda
Hakoah Sydney City East
10:00
Postponed
St George FC
Goulburn Valley Suns
10:00
Postponed
Pascoe Vale SC
Imabari FC 0 - 1 FT Roasso Kumamoto Bonnyrigg White Eagles
11:00
Postponed
Western Sydney Wanderers FC Youth
Mounties Wanderers
11:00
Postponed
Spirit FC
Fujieda MYFC 2 - 3 FT SC Sagamihara Pyeongtaek Citizen 1 - 0 FT Gyeongju Citizen FC Gyeongju H & N 7 - 0 FT Yangju Citizens Chuncheon FC
11:00
Postponed
Cheonan City
Blacktown Spartans
12:00
Postponed
St George City
SD Raiders FC
12:00
Postponed
Central Coast Mariners Youth
Northern Tigers
12:00
Postponed
Hills United FC
Ulsan Hyundai 4 - 1 FT Incheon United Kataller Toyama
12:00
Cancelled
FC Tokyo U23
Yokohama FC 1 - 2 FT Consadole Sapporo Gamba Osaka 1 - 2 FT Cerezo Osaka Shimizu S-Pulse 1 - 2 FT Nagoya Grampus Eight Matsumoto Yamaga 1 - 1 FT Ventforet Kofu Albirex Niigata 3 - 5 FT Zweigen Kanazawa Jeonnam Dragons 4 - 0 FT Ansan Greeners Adelaide Hills 3 - 3 FT South Adelaide Vipers FC 1 - 0 FT Playford City Patriots Oita Trinita 2 - 0 FT Sagan Tosu Gangwon FC 2 - 4 FT Busan I'Park Kashiwa Reysol 0 - 1 FT FC Tokyo Shonan Bellmare 0 - 1 FT Vegalta Sendai Urawa Red Diamonds 0 - 0 FT Yokohama F.Marinos Kawasaki Frontale 2 - 1 FT Kashima Antlers Avispa Fukuoka 1 - 2 FT V-Varen Nagasaki Omiya Ardija 2 - 0 FT Thespakusatsu Gunma Giravanz Kitakyushu 4 - 0 FT FC Ryukyu Machida Zelvia 0 - 0 FT Montedio Yamagata Tokushima Vortis 1 - 1 FT Kyoto Sanga FC Mito Hollyhock 0 - 3 FT JEF United Chiba Seoul E-Land FC 0 - 3 FT Suwon FC Busan Transport Corp 0 - 1 FT Hwaseong Cheongju FC 1 - 0 FT Jeonju Citizen Changwon City 0 - 0 FT Gimpo Citizen Gimhae 2 - 1 FT Mokpo City Anderlecht
13:00
Not started
Sporting Charleroi
Vissel Kobe 0 - 3 FT Sanfrecce Hiroshima Miedz Legnica 2 - 2 FT GKS Tychy 71 Prachuap FC
13:45
Postponed
Suphanburi FC
Uthai Thani FC
13:45
Postponed
Lampang FC
Suwon Bluewings 3 - 3 FT FC Seoul Dinamo Batumi
14:00
Cancelled
Saburtalo
Chikhura
14:00
Cancelled
Dila Gori
Dinamo Tbilisi
14:00
Cancelled
Lokomotivi Tbilisi
Kakheti Telavi
14:00
Cancelled
Samtredia
Merani
14:00
Cancelled
Torpedo Kutaisi
Muang Thong United
14:00
Postponed
Rayong FC
Phrae United
14:00
Postponed
Ayutthaya United FC
NSI Runavik III 3 - 1 FT Vikingur III Norwich City 0 - 1 FT Brighton & Hove Albion Derby County 1 - 1 FT Nottingham Forest Waldhof Mannheim 0 - 0 FT FSV Zwickau Meppen 4 - 3 FT Eintracht Braunschweig Magdeburg 2 - 2 FT Preussen Muenster 1860 Muenchen 0 - 2 FT Ingolstadt Carl Zeiss Jena 1 - 0 FT Sonnenhof Grossaspach Duisburg 4 - 0 FT Unterhaching Kaiserslautern 1 - 0 FT Bayern Munich II Wuerzburger Kickers 2 - 2 FT Hallescher FC KFC Uerdingen 1 - 1 FT Viktoria Koeln 1904 Chemnitzer FC 4 - 2 FT Hansa Rostock Nakhon Ratchasima FC
15:00
Postponed
Chonburi
Sisaket FC
15:00
Postponed
Udon Thani FC
Ranong FC
15:00
Postponed
Nakhon Pathom
TB Tvoeroyri II 2 - 1 FT B68 Toftir II Saint-Etienne 4 - 1 FT Rumilly Albanai KV Mechelen
15:00
Cancelled
Waasland-Beveren
Silkeborg 2 - 0 FT Lyngby Umeaa 0 - 0 FT Oesters IF Dalkurd FF 1 - 2 FT Degerfors Police Tero FC
16:00
Postponed
BG Pathum United
Siam Navy FC
16:00
Postponed
Samut Sakhon FC
EIF 0 - 0 FT VPS Ventspils 2 - 1 FT FK Liepaja Klaksvik III 1 - 3 FT FC Suduroy Vilnius Vytis 4 - 2 FT BFA

05 July, 2020

Tampa Bay Rowdies
01:00
Cancelled
Saint Louis FC
Pittsburgh Riverhounds
01:30
Cancelled
North Carolina FC
Montreal Impact
02:00
Postponed
Philadelphia Union
Orlando City
02:30
Postponed
Toronto FC
FC Dallas
03:00
Postponed
San Jose Earthquakes
Colorado Rapids
05:00
Postponed
New York Red Bulls
Vancouver Whitecaps
05:00
Postponed
FC Cincinnati
LA Galaxy
05:30
Postponed
Real Salt Lake
Las Vegas Lights FC
05:30
Cancelled
Austin Bold
Vanraure Hachinohe
07:00
Not started
Grulla Morioka
YSCC
11:00
Not started
Kataller Toyama
Nagano Parceiro
11:00
Not started
Azul Claro Numazu
Gamba Osaka U23
12:00
Not started
Cerezo Osaka U23
Jubilo Iwata
12:00
Not started
Fagiano Okayama FC
Kagoshima United
13:00
Not started
Kamatamare Sanuki
Sangju Sangmu
13:00
Not started
Jeonbuk FC
Gwangju FC
13:00
Not started
Daegu FC
Seongnam FC
13:00
Not started
Pohang Steelers
Shakhter Karagandy
13:00
Postponed
Kaisar Kyzylorda
Gainare Tottori
13:00
Not started
FC Gifu
Tochigi SC
13:00
Not started
Tokyo Verdy
Renofa Yamaguchi
13:00
Not started
Ehime FC
FC Anyang
13:00
Not started
Jeju United
Chungnam Asan FC
13:00
Not started
Gyeongnam FC
Gangneung City
13:00
Not started
Daejeon Korail
Podbeskidzie Bielsko-Biala
13:40
Not started
Radomiak Radom
Burnley
14:00
Not started
Sheffield United
Swansea City
14:00
Not started
Sheffield Wednesday
Buriram United
14:00
Postponed
Ratchaburi FC
Port FC
14:00
Postponed
Sukhothai FC
JL Chiangmai United FC
14:00
Postponed
MOF Customs United
Khonkaen United FC
14:00
Postponed
Chainat FC
Athletic Bilbao
15:00
Not started
Real Madrid
Sollentuna FK
15:00
Not started
IK Frej Taeby
Taeby FK
15:00
Not started
Team TG FF
Lindome GIF
15:00
Not started
Oskarshamns AIK
Eskilsminne IF
15:00
Not started
Motala AIF FK
Zhetysu Taldykorgan
15:00
Postponed
Ordabasy Shymkent
Trat FC
15:00
Postponed
Chiangrai United
Bangkok United
15:00
Postponed
Samut Prakan City
Kasetsart
15:00
Postponed
Chiangmai FC
Nong Bua Pitchaya FC
15:00
Postponed
Khonkaen FC
FC Nordsjaelland
15:00
Not started
FC Midtjylland
AIK
15:30
Not started
Falkenbergs FF
Elfsborg
15:30
Not started
Malmoe FF
Vaesteraas SK
15:30
Not started
GAIS
Middlesbrough
16:00
Not started
Queens Park Rangers
Gefle
16:00
Not started
IF Sylvia
Utsiktens BK
16:00
Not started
FK Karlskrona
Landskrona BoIS
16:00
Not started
Lunds BK
FC Linkoeping City
16:00
Not started
Torns IF
Assyriska IK
16:00
Not started
IFK Vaernamo
Kaspyi Aktau
16:00
Postponed
Kairat Almaty
Taraz
16:00
Postponed
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Pogon Szczecin
16:00
Not started
Jagiellonia Bialystok
FC Minsk
16:00
Not started
Belshina Bobruisk
Mbeya City
16:00
Not started
Coastal Union
Alliance FC
16:00
Not started
Mtibwa Sugar
Azam FC
16:00
Not started
Singida United
Biashara Mara United
16:00
Not started
Young Africans
Ndanda FC
16:00
Not started
Simba SC
Termalica Nieciecza
16:10
Not started
Stomil Olsztyn
Newcastle United
16:15
Not started
West Ham United
FC Ufa
16:30
Not started
Ural
West Bromwich Albion
17:00
Not started
Hull City
Luzern
17:00
Not started
Thun
St. Gallen
17:00
Not started
Sion
Young Boys
17:00
Not started
Lugano
Nykoepings BIS
17:00
Not started
Sandvikens IF
Karlslunds IF HFK
17:00
Not started
IFK Haninge BRB
Tobol Kostanay
17:00
Postponed
FC Astana
IFK Berga
17:00
Not started
Oerebro Syrianska IF
Trinec
18:00
Not started
Sokolov
Espanyol
18:00
Not started
Leganes
Deportivo La Coruna
18:00
Not started
SD Huesca
IF Karlstad
18:00
Not started
IFK Luleaa
FC Trollhaettan
18:00
Not started
Skoevde AIK
Slovan Liberec
18:00
Not started
Slavia Prague
Sparta Prague
18:00
Not started
Jablonec
Banik Ostrava
18:00
Not started
Viktoria Plzen
Torpedo Zhodino
18:00
Not started
Shakhtyor Soligorsk
Inter
18:15
Not started
Bologna
Rubin Kazan
18:30
Not started
FC Orenburg
Liverpool
18:30
Not started
Aston Villa
Kasimpasa
18:30
Not started
Sivasspor
Haecken
18:30
Not started
Hammarby
Sirius
18:30
Not started
Oerebro
Mikkelin Palloilijat
18:30
Not started
KPV
IF Gnistan
18:30
Not started
FF Jaro
Piast Gliwice
18:30
Not started
Slask Wroclaw
Wigry Suwalki
18:40
Not started
GKS Jastrzebie
Olimpia Grudziadz
19:00
Not started
GKS Belchatow
Gil Vicente
19:00
Not started
Rio Ave
Sandefjord
19:00
Not started
Sarpsborg 08
Bodoe/Glimt
19:00
Not started
Brann
Stroemsgodset
19:00
Not started
Kristiansund BK
Molde
19:00
Not started
Mjoendalen
Odds Ballklubb
19:00
Not started
FK Haugesund
Maardu Linnameeskond
19:00
Not started
Vaendra JK Vaprus
Paernu Jalgpalliklubi
19:00
Not started
FC Elva
No Articles