2. Division
No Articles

PFL Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 FC Kuban-Holding 16 12 2 2 34-11 38
2 PFC Kuban 15 11 1 3 37-15 34
3 Chernomorets Novorossiysk 15 10 2 3 23-9 32
4 Legion Dinamo 15 9 5 1 33-9 32
5 SKA Rostov 15 10 1 4 39-16 31
6 Anzhi Makhachkala 15 7 5 3 25-16 26
7 Spartak Nalchik 15 6 5 4 23-17 23
8 Dinamo Stavropol 15 6 2 7 22-21 20
9 Forte Taganrog 15 5 4 6 23-16 19
10 Mashuk-KMV 15 5 4 6 20-24 19
11 FK Makhachkala 15 4 4 7 16-24 16
12 Druzhba 15 4 3 8 16-34 15
13 Krasnodar 3 15 4 2 9 20-33 14
14 Biolog Novokubansk 15 4 2 9 24-33 14
15 Inter Cherkessk 15 3 3 9 14-37 12
16 Yessentuki 15 3 2 10 17-38 11
17 Tuapse 15 1 1 13 18-51 4

PFL Grp. 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Olimp Dolgoprudny 16 12 2 2 24-13 38
2 Zenit St. Petersburg II 16 9 3 4 34-16 30
3 Dinamo Moscow II 16 9 3 4 34-22 30
4 Torpedo Vladimir 16 9 3 4 29-16 30
5 Rodina 16 8 5 3 33-23 29
6 Tver FC 16 8 4 4 29-20 28
7 Leningradets 16 8 3 5 22-16 27
8 Kazanka Moscow 16 7 6 3 32-27 27
9 Murom 16 5 3 8 19-22 18
10 Zvezda Saint Petersburg 16 4 5 7 20-19 17
11 Zenit Irkutsk 15 5 2 8 15-23 17
12 Luki-Energiya 16 5 1 10 18-29 16
13 Znamya 16 3 6 7 14-18 15
14 Smolensk 16 3 5 8 14-28 14
15 Kolomna 16 3 3 10 20-34 12
16 FC Chita 15 1 2 12 9-40 5

PFL Grp. 3

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Saturn Ramenskoye 15 10 2 3 36-10 32
2 Metalurg Lypetsk 15 9 3 3 31-15 30
3 Salyut Belgorod 15 8 5 2 26-10 29
4 FC Ryazan 15 9 1 5 27-16 28
5 Sokol Saratov 15 8 3 4 24-13 27
6 Khimik-Arsenal 15 6 6 3 20-18 24
7 Strogino 15 7 2 6 20-23 23
8 Krasny 15 6 4 5 21-17 22
9 Znamya Noginsk 15 5 6 4 18-15 21
10 Kaluga 15 6 2 7 21-19 20
11 Avangard Kursk 15 4 6 5 18-22 18
12 Khimki 2 15 4 1 9 18-35 13
13 Kvant Obninsk 15 4 4 6 14-26 16
14 Metalurg Vidnoe 15 4 0 11 18-37 12
15 Sakhalin 15 3 3 9 12-24 12
16 Fakel-M Voronezh 15 2 0 13 10-33 6

PFL Grp. 4

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Novosibirsk FK 15 10 5 0 31-10 35
2 Tyumen 15 10 3 2 24-11 33
3 Volga Ulyanovsk 15 9 4 2 19-6 31
4 KamAZ 15 10 1 4 41-15 31
5 FC Chelyabinsk 15 9 1 5 31-12 28
6 Zvezda Perm 15 8 4 3 32-19 28
7 Volna Nizhny Novgorod 15 7 3 5 19-17 24
8 Dinamo Barnaul 14 7 2 5 20-19 23
9 NoSta 15 5 3 7 23-26 18
10 Ural II 15 4 5 6 18-24 17
11 Lada Dimitrovgrad 15 3 5 7 19-17 14
12 FC Orenburg II 15 2 2 11 8-33 8
13 Zenit Izhevsk 15 2 2 11 11-28 8
14 Lada Togliatti 15 2 1 12 9-50 7
15 Krylya Sovetov Samara II 13 2 1 10 16-34 7