02 August, 2020

New York Red Bulls II
12:00 am
Cancelled
North Carolina FC
Valour FC
12:00 am
Postponed
FC Edmonton
Orlando Pride
12:00 am
Cancelled
Utah Royals
Chapecoense AF 1 - 0 FT Criciuma Cerro Porteno 4 - 1 FT Sportivo San Lorenzo Deportivo Llacuabamba
11:00 pm
Postponed
Cienciano
Ayacucho FC
11:00 pm
Postponed
Academia Cantolao
Alianza Universidad
11:00 pm
Postponed
Universidad San Martin
Cusco FC
11:00 pm
Postponed
CD UT Cajamarca
Sporting Cristal
11:00 pm
Postponed
FBC Melgar
Binacional
11:00 pm
Postponed
Universidad Cesar Vallejo
Universitario de Deportes
11:00 pm
Postponed
Carlos Stein
Deportivo Municipal
11:00 pm
Postponed
Sport Huancayo
Atletico Grau
11:00 pm
Postponed
Alianza Lima
Carlos A. Mannucci
11:00 pm
Postponed
Sport Boys
Deportivo Pasto
11:00 pm
Postponed
Alianza Petrolera
Cucuta
11:00 pm
Postponed
Deportivo Pereira
La Equidad
11:00 pm
Postponed
Millonarios
CD Jaguares
11:00 pm
Postponed
Atletico Nacional
Chico FC
11:00 pm
Postponed
America de Cali
Deportivo Cali
11:00 pm
Postponed
Patriotas
Independiente Medellin
11:00 pm
Postponed
Junior FC
Santa Fe
11:00 pm
Postponed
Rionegro Aguilas
Once Caldas
11:00 pm
Postponed
Envigado
Tolima
11:00 pm
Postponed
Bucaramanga
CD America de Quito
11:00 pm
Postponed
Independiente Juniors
Fuerza Amarilla SC
11:00 pm
Postponed
Nueve de Octubre
Atletico Porteno
11:00 pm
Postponed
Santa Rita
Gualaceo SC
11:00 pm
Postponed
Manta
Chacaritas
11:00 pm
Postponed
Santo Domingo
CSD Municipal
11:00 pm
Postponed
Coban Imperial
Santa Lucia Cotzumalguapa
11:00 pm
Postponed
Deportivo Malacateco
Antigua Guatemala
11:00 pm
Postponed
Iztapa
Club Xelaju
11:00 pm
Postponed
Comunicaciones FC
Los Angeles FC
10:30 pm
Postponed
Seattle Sounders FC
Mushuc Runa
10:00 pm
Postponed
Independiente del Valle
LDU Portoviejo
10:00 pm
Postponed
El Nacional
Olmedo
10:00 pm
Postponed
Guayaquil City
Tecnico Universitario
10:00 pm
Postponed
Barcelona SC
Delfin
10:00 pm
Postponed
Aucas
Emelec
10:00 pm
Postponed
Orense
LDU de Quito
10:00 pm
Postponed
Deportivo Cuenca
Universidad Catolica
10:00 pm
Postponed
CSD Macara
Raja Casablanca 2 - 0 FT Youssoufia Berrechid York 9 FC
10:00 pm
Postponed
Forge FC
AO Itabaiana 1 - 4 FT Sergipe Atletico Alagoinhas 0 - 2 FT Juazeirense Bahia 2 - 2 FT EC Jacuipense Salgueiro 1 - 1 FT Santa Cruz Juventus SC 2 - 3 FT Brusque Corinthians 1 - 0 FT Mirassol Atletico MG 2 - 1 FT America MG Athletico Paranaense 1 - 0 FT Coritiba Internacional 4 - 0 FT Bento Goncalves Bologna 1 - 1 FT Torino Genoa 3 - 0 FT Hellas Verona Lecce 3 - 4 FT Parma Calcio 1913 Sassuolo 0 - 1 FT Udinese Odds Ballklubb 2 - 1 FT Rosenborg Remo 4 - 2 FT Aguia de Maraba FC Voluntari 1 - 2 FT Dinamo Bucuresti Philadelphia Union II
9:00 pm
Cancelled
Tampa Bay Rowdies
Siroki Brijeg 1 - 0 FT FK Tuzla City Teuta Durres 2 - 0 FT KF Tirana Vasas Budapest 1 - 1 FT Kazincbarcikai BSC HNK Orijent 1919 0 - 3 FT NK Istra 1961 Real Zaragoza
9:00 pm
Postponed
Elche
Almeria
9:00 pm
Postponed
Girona
Ludogorets Razgrad 0 - 1 FT Lokomotiv Plovdiv IK Brage
8:00 pm
Cancelled
IFK Norrkoeping
Oestersunds FK
8:00 pm
Cancelled
Oesters IF
Dinamo Batumi 2 - 0 FT Samtredia B36 Torshavn 2 - 0 FT Fuglafjoerdur Atletico Ottawa
8:00 pm
Postponed
Cavalry FC
US Monastir 0 - 0 FT Club Africain Oud-Heverlee 1 - 4 FT Beerschot Toluca 3 - 2 FT Atletico de San Luis FK Gorodeya 1 - 1 FT Energetik-BGU BFC Siofok 1 - 5 FT Haladas Szolnok 1 - 0 FT Szentlorinc Gyirmot 3 - 0 FT Aqvital FC Csakvar Szeged-Csanаd Grosics Akadеmia 1 - 2 FT Bekescsaba FC Ajka 2 - 1 FT Gyori ETO Pecsi MFC 4 - 0 FT Dorogi FC Hapoel Afula 2 - 0 FT Hapoel Marmorek Vllaznia 3 - 1 FT Beselidhja Lezhe SPAL 2013 1 - 3 FT Fiorentina Kalmar FF 0 - 0 FT AIK Start 3 - 0 FT Mjoendalen Bodoe/Glimt 3 - 2 FT Stroemsgodset Sarpsborg 08 4 - 0 FT Aalesund Viking 1 - 2 FT Kristiansund BK FK Haugesund 3 - 1 FT Stabaek Cork City 0 - 1 FT Bohemian FC FCI Levadia 5 - 1 FT Tulevik Viljandi AB Argir 0 - 0 FT TB Tvoeroyri Sportif de Chebba 3 - 0 FT CS Hammam-Lif Etoile Metlaoui 2 - 1 FT Stade Tunisien US Tataouine 1 - 1 FT CS Sfaxien Zalgiris Vilnius 3 - 1 FT FK Kauno Zalgiris

03 August, 2020

Queretaro FC 1 - 1 FT Mazatlan FC Palmeiras 1 - 0 FT Ponte Preta Uberlandia 7 - 6 FT Boa Esporte Clube Gremio 4 - 3 FT Novo Hamburgo Guairena 0 - 1 FT Olimpia OL Reign
2:00 am
Cancelled
Chicago Red Stars
Hartford Athletic 4 - 1 FT Loudoun United Santos 2 - 0 FT CD Guadalajara LA Galaxy
5:00 am
Postponed
Portland Timbers
Persipura Jayapura
11:30 am
Postponed
Persebaya Surabaya
Melbourne Victory 2 - 3 FT Central Coast Mariners Kingston City
12:30 pm
Cancelled
Brunswick City
Saigon FC
1:00 pm
Not started
Than Quang Ninh
Nam Dinh
1:00 pm
Not started
Da Nang
Hoang Anh Gia Lai
1:00 pm
Not started
Ho Chi Minh City FC
Ha Noi FC
1:00 pm
Not started
FLC Thanh Hoa
Hong Linh Ha Tinh
1:00 pm
Not started
QNK Quang Nam
Binh Duong
1:00 pm
Not started
Viettel
Hai Phong
1:00 pm
Not started
Song Lam Nghe An
Bulleen Lions
1:30 pm
Cancelled
Northcote City
Odds Ballklubb 2 0 - 1 Live Levanger Odds Ballklubb 2
2:00 pm
Cancelled
Sotra Sportsklubb
Kaspyi Aktau
2:00 pm
Postponed
Kairat Almaty
Arema
2:30 pm
Postponed
PSIS
Barito Putera
3:00 pm
Postponed
PSM Makassar
Kansanshi
3:30 pm
Not started
Green Eagles
Tobol Kostanay
4:00 pm
Postponed
FC Astana
Power Dynamos
4:00 pm
Not started
Forest Rangers
Rosenborg 2
4:30 pm
Not started
Asker
Al-Ahli
4:30 pm
Not started
Al-Sadd
Sioni Bolnisi
4:30 pm
Not started
Merani Martvili
WIT Georgia Tbilisi
4:30 pm
Not started
FC Gagra
PSS Sleman
4:30 pm
Postponed
Persib Bandung
FC Balkany
5:00 pm
Not started
Obolon-Brovar
Cherkashchyna
5:00 pm
Not started
Volyn
Inhulets Petrove
5:00 pm
Not started
FC Kremin Kremenchuk
Rana FK
5:00 pm
Cancelled
Stabaek 2
Sogndal 2
5:00 pm
Cancelled
FK Fyllingsdalen
AGMK
5:00 pm
Postponed
Lokomotiv Tashkent
Nasaf Qarshi
5:00 pm
Postponed
Sogdiyona Jizzax
Bunyodkor Tashkent
5:00 pm
Postponed
Metallurg Bekobod
Ahrobiznes Volochysk
6:00 pm
Not started
MFK Mykolaiv
FC Hirnyk-Sport
6:00 pm
Not started
FC Avanhard Kramatorsk
Metalurg Zaporizhia
6:00 pm
Not started
FC Prykarpattia 1981
Taraz
6:00 pm
Postponed
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Al-Wehdat
6:00 pm
Not started
Al-Salt
FK Spartaks
6:00 pm
Not started
RFS
BFC Daugavpils
6:00 pm
Not started
FK Tukums 2000
FK Jelgava
6:00 pm
Not started
FS Metta/LU
FC FCSB
6:00 pm
Postponed
Astra Giurgiu
Salzburg
6:00 pm
Not started
NK Bravo
FC Lahti
6:30 pm
Not started
Honka
Qatar SC
6:45 pm
Not started
Umm Salal
Metalist 1925
7:00 pm
Not started
Chornomorets Odessa
Rukh Lviv
7:00 pm
Not started
FC Minaj
Umeaa
7:00 pm
Not started
Dalkurd FF
Raufoss
7:00 pm
Not started
Stroemmen
Sandnes
7:00 pm
Not started
Ranheim
Stjoerdals Blink
7:00 pm
Not started
Jerv
Kongsvinger
7:00 pm
Not started
Oeygarden FK
Aasane
7:00 pm
Not started
Tromsoe
Grorud
7:00 pm
Not started
Ull/Kisa
Hamarkameratene
7:00 pm
Not started
KFUM
Fana
7:00 pm
Cancelled
Brann 2
Ranheim 2
7:00 pm
Cancelled
Molde 2
Magni
7:00 pm
Postponed
Throttur Reykjavik
Afturelding
7:00 pm
Postponed
Thor Akureyri
Valmiera FC
7:00 pm
Not started
Ventspils
IFK Norrkoeping
8:00 pm
Not started
Mjaellby
Eskilstuna United DFF
8:00 pm
Not started
IK Uppsala Fotboll
Kopparbergs/Goeteborg
8:00 pm
Not started
Linkoepings FC
Elfsborg
8:00 pm
Not started
Sirius
Oergryte FF
8:00 pm
Not started
Vaesteraas SK
Kvik Halden
8:00 pm
Not started
Vaalerenga 2
Nardo
8:00 pm
Cancelled
Rosenborg 2
IK Brage
8:00 pm
Not started
Trelleborgs FF
Tromsoe 2
8:00 pm
Cancelled
Finnsnes
Fram Reykjavik
8:00 pm
Postponed
Vestri
FK Liepaja
8:00 pm
Not started
Riga FC
Ramtha SC
8:30 pm
Not started
Al-Ahly
CS Universitatea Craiova
8:30 pm
Not started
CFR Cluj
Roda JC Kerkrade
9:00 pm
Not started
FC Eindhoven
Basel
9:30 pm
Not started
Luzern
Xamax
9:30 pm
Not started
Lugano
Servette
9:30 pm
Not started
Sion
Young Boys
9:30 pm
Not started
St. Gallen
FC Zuerich
9:30 pm
Not started
Thun
Longford Town
9:30 pm
Not started
Bray Wanderers
St. Patrick's Athletic
9:45 pm
Not started
Derry City
Galway United FC
9:45 pm
Not started
Athlone Town
Ross County
9:45 pm
Not started
Motherwell
HFX Wanderers FC
10:00 pm
Postponed
Pacific FC
CS Alagoano
10:00 pm
Not started
Murici
Leiknir Reykjavik
10:15 pm
Postponed
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur

04 August, 2020

Atlas
3:00 am
Not started
Pumas
CRB
3:00 am
Not started
ASA
Portland Timbers II
4:00 am
Not started
Tacoma Defiance
Leon
5:00 am
Not started
Monterrey
Persita
11:30 am
Postponed
TIRA-Persikabo
Western Sydney Wanderers FC
12:30 pm
Not started
Perth Glory
Casuarina
1:00 pm
Not started
University Azzurri FC
Ba Ria Vung Tau
1:00 pm
Postponed
Ho Chi Minh City FC
Shenzhen FC
1:00 pm
Not started
Guangzhou Evergrande
Brisbane City U20
1:30 pm
Not started
Lions FC U20
Zhetysu Taldykorgan
2:00 pm
Postponed
Ordabasy Shymkent
Persela Lamongan
2:30 pm
Postponed
Pusamania Borneo
Jiangsu Suning FC
3:00 pm
Not started
Dalian Professional FC
Viettel
3:15 pm
Postponed
Binh Duong
Shakhter Karagandy
4:00 pm
Postponed
Kaisar Kyzylorda
FC Shevardeni 1906
4:30 pm
Not started
FC Zugdidi
Mashal Muborak
5:00 pm
Postponed
Andijon
Kokand 1912
5:00 pm
Postponed
Pakhtakor Tashkent
Qizilqum Zarafshon
5:00 pm
Postponed
Buxoro
Shabab Al-Ordon
6:00 pm
Not started
Al-Faisaly
Codru
6:00 pm
Not started
Speranta
VIFK
6:30 pm
Not started
JBK
FCV
6:30 pm
Not started
JJK
Al Fateh FC
7:00 pm
Not started
Al Feiha
FC Rustavi
7:00 pm
Not started
FC Shukura Kobuleti
Lorient
7:00 pm
Not started
Rennes
Dijon
7:00 pm
Not started
Strasbourg
Rodez
7:00 pm
Not started
Nimes
Abha
7:15 pm
Not started
Al Ittihad
Al-Raed
7:25 pm
Not started
Damac FC
Finn Harps
7:45 pm
Not started
Shelbourne
Lillestroem
8:00 pm
Not started
Sogndal
Raeppe GOIF
8:00 pm
Not started
Asarums IF FK
Toulouse
8:00 pm
Not started
Bordeaux
Stenungsunds IF
8:00 pm
Not started
FC Trollhaettan
Kristianstad FC
8:00 pm
Not started
Torns IF
FC Rosengaard
8:00 pm
Not started
Landskrona BoIS
Aqaba
8:30 pm
Not started
FC Ma'an
Al-Faisaly
8:45 pm
Not started
Al-Taawoun
IBV Vestmannaeyjar
9:00 pm
Postponed
Keflavik
KA Akureyri
9:00 pm
Postponed
HK Kopavogs
De Treffers
9:00 pm
Not started
NEC Nijmegen
Al Ahli
9:15 pm
Not started
Al Hazm
Moto Club MA
9:30 pm
Not started
Maranhao
EC Cordino
9:30 pm
Not started
Sao Jose MA
SE Juventude
9:30 pm
Not started
Sampaio Correa
Imperatriz
9:30 pm
Not started
Pinheiro MA
Sligo Rovers
9:45 pm
Not started
Waterford FC
Brentford
9:45 pm
Not started
Fulham
Sport Recife
10:00 pm
Not started
Petrolina SFC
Decisao
10:00 pm
Not started
Vitoria das Tabocas
Chievo Verona
10:00 pm
Not started
Empoli
Vikingur Olafsvik
10:15 pm
Postponed
Grindavik
Fylkir
10:15 pm
Postponed
Vikingur Reykjavik
Breidablik
10:15 pm
Postponed
Stjarnan
Grotta
10:15 pm
Postponed
KR Reykjavik

05 August, 2020

Bragantino
2:00 am
Not started
Guarani
Freipaulistano
2:15 am
Not started
Confianca
Campinense
2:15 am
Not started
Sousa
Bahia
3:30 am
Not started
Ceara
Wellington Phoenix
11:00 am
Not started
Brisbane Roar FC
Newcastle Olympic
12:00 pm
Not started
Broadmeadow Magic
Sunshine Coast
12:45 pm
Not started
Ipswich Knights
Urawa Red Diamonds
1:00 pm
Cancelled
Matsumoto Yamaga
Kashima Antlers
1:00 pm
Not started
Kawasaki Frontale
Oita Trinita
1:00 pm
Not started
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
1:00 pm
Not started
Shonan Bellmare
Sagan Tosu
1:00 pm
Not started
Yokohama FC
Consadole Sapporo
1:00 pm
Not started
Sanfrecce Hiroshima
Shimizu S-Pulse
1:00 pm
Not started
Nagoya Grampus Eight
Cerezo Osaka
1:00 pm
Not started
Urawa Red Diamonds
Shandong Luneng
1:00 pm
Not started
Shanghai Shenhua
Shakhtyor Soligorsk Reserves
1:00 pm
Not started
Dynamo Brest Reserves
Lake Macquarie
1:15 pm
Not started
Adamstown Rosebud FC
Valentine Phoenix
1:15 pm
Not started
Lambton Jaffas FC
Weston Workers
1:15 pm
Not started
Maitland
Hong Linh Ha Tinh
2:00 pm
Postponed
Than Quang Ninh
07 Vestur
3:00 pm
Not started
B36 Torshavn II
NSI Runavik II
3:00 pm
Not started
FC Hoyvik
Henan Jianye
3:00 pm
Not started
Guangzhou R&F F.C.
Ha Noi FC
3:15 pm
Postponed
Can Tho
Bekescsaba
3:45 pm
Not started
Vasas Budapest
Zhetysu Taldykorgan
4:00 pm
Postponed
Shakhter Karagandy
Kaspyi Aktau
4:00 pm
Postponed
Taraz
Tobol Kostanay
4:00 pm
Postponed
Okzhetpes Kokshetau
Ordabasy Shymkent
4:00 pm
Postponed
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Kaisar Kyzylorda
4:00 pm
Postponed
FC Astana
Lens
4:00 pm
Not started
Union St.Gilloise
Belshina Bobruisk Reserves
4:00 pm
Not started
FK Slutsk Reserves
Nkwazi
4:00 pm
Not started
Kansanshi
Nkana FC
4:00 pm
Not started
Nakambala Leopards
Kabwe Warriors
4:00 pm
Not started
Power Dynamos
Forest Rangers
4:00 pm
Not started
NAPSA Stars FC
Buildcon
4:00 pm
Not started
Green Buffaloes
FC Samgurali Tskhaltubo
4:30 pm
Not started
Aragvi Dusheti
Surkhon-2011
5:00 pm
Postponed
Navbahor Namangan
Al-Hussein SC
6:00 pm
Not started
Al-Ahly
Sahab SC
6:00 pm
Not started
Al-Jazeera
FC Milsami Orhei
6:00 pm
Not started
Dinamo-Auto
Indjija
6:00 pm
Not started
Vozdovac
No Articles