2. Division

26 September, 2021

NoSta
4:00 pm
Not started
Novosibirsk FK
Chertanovo Moscow
4:00 pm
Not started
Khimik Dzerzhinsk
Torpedo Vladimir
4:00 pm
Not started
Shinnik Yaroslavl
Kazanka Moscow
4:00 pm
Not started
Znamya
Dinamo Moscow II
4:00 pm
Not started
Volna Nizhny Novgorod
Spartak Tuymazy
4:00 pm
Not started
FC Chelyabinsk
Torpedo Miass
4:00 pm
Not started
Ural II
Zenit Izhevsk
4:00 pm
Not started
Tyumen
Zvezda Perm
4:00 pm
Not started
Amkar-Perm
Sakhalin
4:00 pm
Not started
Dinamo Vladivostok
Fakel-M Voronezh
4:00 pm
Not started
FC Ryazan
Avangard Kursk
4:00 pm
Not started
Dinamo Briansk
Salyut Belgorod
4:00 pm
Not started
Sokol Saratov
Kaluga
4:00 pm
Not started
Zenit Penza
Spartak Nalchik
4:00 pm
Not started
Druzhba
Mashuk-KMV
4:00 pm
Not started
FC Alania Vladikavkaz II
Dinamo Stavropol
4:00 pm
Not started
Tuapse
Legion Dinamo
4:00 pm
Not started
FC Kuban-Holding
Biolog Novokubansk
4:00 pm
Not started
Forte Taganrog
Leningradets
4:00 pm
Not started
Krasava
Smolensk
4:00 pm
Cancelled
Kairat Moscow
Baltika-BFU Kaliningrad
4:00 pm
Not started
Dynamo Saint Petersburg
Luki-Energiya
4:00 pm
Not started
Zvezda Saint Petersburg
FC Chita
4:00 pm
Not started
Tver FC
Znamya Noginsk
4:00 pm
Not started
SKA-Khabarovsk II
FK Saransk
4:00 pm
Not started
Strogino
Kolomna
4:00 pm
Not started
Saturn Ramenskoye
Rodina
4:00 pm
Not started
Metalurg Vidnoe
Kvant Obninsk
4:00 pm
Not started
Khimki 2
Chernomorets Novorossiysk
4:00 pm
Not started
FC Rotor Volgograd II
Chayka
4:00 pm
Not started
Anzhi Makhachkala
No Articles

FNL 2 Grp. 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 SKA Rostov 9 7 1 1 19-5 22
2 Anzhi Makhachkala 9 7 0 2 17-4 21
3 Chayka 9 6 1 2 20-5 19
4 Dynamo Makhachkala 8 5 2 1 13-4 17
5 Forte Taganrog 8 5 2 1 15-9 17
6 Chernomorets Novorossiysk 9 4 2 3 14-10 14
7 Legion Dinamo 8 3 3 2 11-7 12
8 Spartak Nalchik 8 3 3 2 7-6 12
9 Mashuk-KMV 8 3 2 3 11-11 11
10 Biolog Novokubansk 8 3 2 3 13-10 11
11 Tuapse 8 3 1 4 7-9 10
12 Dinamo Stavropol 10 2 2 6 12-16 8
13 FC Rotor Volgograd II 8 2 1 5 6-11 7
14 Druzhba 9 2 1 6 7-18 7
15 FC Kuban-Holding 7 1 2 4 4-11 5
16 FC Alania Vladikavkaz II 9 1 2 6 9-26 5
17 Yessentuki 9 1 1 7 7-30 4

FNL 2 Grp. 2 Subgroup 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Tver FC 8 5 3 0 15-5 18
2 Leningradets 8 4 3 1 15-8 15
3 Kairat Moscow 8 4 2 2 14-10 14
4 Krasava 8 4 1 3 16-9 13
5 Luki-Energiya 9 3 2 4 10-19 11
6 Dynamo Saint Petersburg 8 3 2 3 10-11 11
7 Zvezda Saint Petersburg 9 3 1 5 11-14 10
8 Zenit St. Petersburg II 8 2 3 3 13-17 9
9 FC Chita 8 0 6 2 6-11 6
10 Baltika-BFU Kaliningrad 8 1 1 6 7-13 4

FNL 2 Grp. 2 Subgroup 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Shinnik Yaroslavl 9 8 0 1 17-3 24
2 Dinamo Moscow II 10 5 4 1 25-8 19
3 Volna Nizhny Novgorod 9 5 2 2 15-12 17
4 FC Yenisey Krasnoyarsk II 9 4 2 3 10-12 14
5 Khimik Dzerzhinsk 9 4 2 3 11-17 14
6 Olimp Dolgoprudny II 9 3 3 3 9-9 12
7 Kazanka Moscow 9 3 2 4 10-10 11
8 Murom 9 1 4 4 9-9 7
9 Znamya 9 2 2 5 10-15 5
10 Torpedo Vladimir 8 1 2 5 5-14 5
11 Chertanovo Moscow 8 1 1 6 3-15 4

FNL 2 Grp. 3 Subgroup 1

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Rodina 10 8 1 1 30-10 25
2 FK Saransk 9 6 1 2 20-9 19
3 Strogino 9 6 1 2 19-9 19
4 Khimki 2 9 5 1 3 18-11 16
5 Saturn Ramenskoye 9 4 1 4 15-14 13
6 Peresvet Domodedovo 9 4 1 4 12-12 13
7 SKA-Khabarovsk II 9 3 2 4 13-15 11
8 Kvant Obninsk 8 3 0 5 9-16 9
9 Znamya Noginsk 8 3 0 5 11-20 9
10 Kolomna 9 1 1 7 11-27 4
11 Metalurg Vidnoe 9 1 1 7 11-26 4

FNL 2 Grp. 3 Subgroup 2

# Team GP W D L GS-GA PT
1 Sokol Saratov 9 8 0 1 17-4 24
2 Dinamo Briansk 9 6 2 1 17-3 20
3 Dinamo Vladivostok 9 6 2 1 19-9 20
4 Salyut Belgorod 9 6 1 2 22-7 19
5 Arsenal Tula II 10 5 2 3 13-10 17
6 FC Ryazan 9 5 0 4 12-11 15
7 Avangard Kursk 9 4 0 5 13-15 12
8 Sakhalin 9 2 1 6 5-12 7
9 Zenit Penza 9 2 0 7 5-17 6
10 Kaluga 9 1 2 6 4-11 5
11 Fakel-M Voronezh 9 0 0 9 3-31 0

FNL 2 Grp. 4

# Team GP W D L GS-GA PT
1 FC Chelyabinsk 8 8 0 0 18-3 24
2 Volga Ulyanovsk 9 6 2 1 15-4 20
3 Amkar-Perm 9 6 2 1 14-3 20
4 Tyumen 8 6 1 1 27-14 19
5 Novosibirsk FK 10 5 2 3 12-8 17
6 Irtysh 10 5 2 3 17-15 17
7 Dinamo Barnaul 11 5 1 5 15-13 16
8 Ural II 8 4 1 3 16-11 13
9 Zvezda Perm 8 3 1 4 11-11 10
10 Spartak Tuymazy 9 4 0 5 18-20 9
11 FC Orenburg II 9 2 3 4 11-17 9
12 Torpedo Miass 9 1 2 6 6-16 5
13 NoSta 9 1 1 7 7-19 4
14 Lada Togliatti 8 1 2 5 6-25 2
15 Zenit Izhevsk 9 0 0 9 4-18 0